Centrum Kultury w Krynicy- Zdroju oraz Galeria Sztuki „Siedlisko”

zapraszają na unikalną wystawę fotografii z cyklu Dokument „ Jan Kiepura 1902- 1966 Chłopak z Sosnowca który podbił świat”. Organizatorem wystawy jest Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Szanowni Państwo,

Oddajemy dzisiaj w Państwa ręce unikalną wystawę – poświęconą naszemu wybitnemu rodakowi a zarazem obywatelowi świata – Janowi Kiepurze, chłopakowi z Sosnowca, który swoim aksamitnym głosem oczarował serca melomanów na całym świecie.

Prezentowana ekspozycja przeniesie Państwa w świat dzieciństwa artysty, który wraz ze swym młodszym bratem wychowywał się w jednej z dzielnic Sosnowca – Pogoni. Unikatowe fotografie oraz dokumenty takie jak świadectwa szkolne pokażą jak stawiał pierwsze kroki w szkole, jak radził sobie z nauką oraz jakie miał zainteresowania. Następnie przeniesiemy się do okresu, kiedy jako młody chłopiec brał czynny udział w Polskiej Organizacji Wojskowej, I Pułku Strzelców Bytomskich oraz w I Powstaniu Śląskim. Zobaczymy Jana Kiepurę w okresie studiów oraz podczas lekcji śpiewu pod kierunkiem Wacława Brzezińskiego. Po szlifach wyjątkowego głosu artystyczna kariera Jana Kiepury rozpoczyna się na dobre. Koncerty, występy, uczucia, światowa kariera i rzesza fanów – a to wszystko zapisane, udokumentowane w listach artysty do bliskich:

rodziców i brata którego zachęcał do nauki i ciężkiej pracy nad również pięknym głosem.

Wielka światowa kariera i uwielbienie tłumów to niezaprzeczalna zasługa talentu Jana Kiepury ale także a może przede wszystkim jego ciężka praca i upór w dążeniu do spełnienia marzeń, udowodnił tym samym że nawet w bezbarwnym świecie kryzysu, mimo wielu realnych przeszkód, można osiągnąć tak wielki sukces.

Wystawa czynna od 14. 10. 2019 do 30. 11. 2019r.

Wernisaż – 17. 10. 2019r. godz. 17.00

Galeria Sztuki „Siedlisko”, ul. Piłsudskiego 19, Krynica- Zdrój

Źródło: informacja prasowa