To tytuł imprezy retro, dzięki której mieszkańcy Rabki-Zdroju i kuracjusze będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć klimat życia w przedwojennym uzdrowisku. Wydarzenie to, organizowane przez I LO im. E. Romera, Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, odbędzie się 9 czerwca i będzie miało charakter inscenizacji.

Rozpocznie się przyjazdem kuracjuszy na wypoczynek zabytkowym pociągiem retro z Chabówki na dworzec kolejowy w Rabce-Zdroju. Następnie przejadą oni na deptak koło amfiteatru, gdzie odbędzie się parada z koncertem Old Metropolitan Band i wspólny taniec w rytmie swingu i charlestona.

W programie popołudnia są plener malarski i turniej tenisowy w parku, a o godz. 17.00 odbędzie się koncert Willy Blake’a i grajków ulicznych.

Wśród atrakcji dnia są również: przedwojenne kino letnie, wystawa “Rabka na starej fotografii” ze zbiorów Piotra Kuczaja, atelier fotograficzne, dawne gry i zabawy dla dzieci, piknik na trawie, będą też stoiska handlowe, a cała impreza zakończy się o godz. 19.00 dancingiem w restauracji “Zdrojowa” w strojach retro.

Źródło: www.gmina.rabka.pl