Portal powstał w 2007 roku i od tamtej pory szybko rósł – w 2012 r. odwiedzało go już 1,6 mln użytkowników miesięcznie, a obecnie ich liczba przekracza 2 mln. W serwisie pacjenci znajdą bazę profili ponad 125 tys. lekarzy i specjalistów

W serwisie każdy lekarz ma swój profil, gdzie znajdują się jego dane kontaktowe, opis kwalifikacji zawodowych, badania i zabiegi, jakie wykonuje oraz choroby, które leczy. Oprócz tych informacji na profilu lekarza można znaleźć opinie pacjentów. Są one podzielone na trzy kategorie (pozytywne, neutralne i negatywne), według których można je filtrować. Warunkiem umieszczenia opinii o lekarzu jest rejestracja w serwisie lub zalogowanie się za pomocą konta facebookowego. Opinie są widoczne dla wszystkich użytkowników internetu.

Za pośrednictwem serwisu można umówić się na wizytę do wybranego lekarza wybierając termin w kalendarzu internetowym. Lekarz może dodać kalendarz wizyt dodać na swoim profilu po wykupieniu abonamentu w serwisie ZnanyLekarz.pl. Lekarz może również moderować niewygodne dla niego opinie na swój temat. Usługa internetowego umawiania wizyt została uruchomiona w lipcu 2012 roku. To innowacyjne rozwiązanie organizacyjne zostało wprowadzone wtedy po raz pierwszy na polskim rynku i wniosło istotny wkład w historię branży e-usług w zakresie służby zdrowia. Liczba umówionych za pośrednictwem serwisu wizyt wzrosła w ciągu roku o 1000 procent ( z 9 tys. do 92 tys.).

Źródło: www.znanylekarz.pl