Przedstawiamy najnowsze pracy Pani Elżbiety Łukomskiej, które zostały wykonane akwarelami i zainspirowane spacerami nad jeziorami i Brdą.

Dla przypomnienia artystka jest pedagogiem z przygotowaniem specjalistycznym do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie /oligofrenopedagog/ oraz do pracy z wychowania plastycznego. Działała na rzecz swoich podopiecznych, wzbogacając edukację plastyczną o pracę z zakresu psychoterapii.

Własną działalnością plastyczną zajęła się po przejściu na emeryturę. Od 2012 r. jest słuchaczką Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. W 2013 r. zaczęła uczęszczać na warsztaty plastyczne organizowane przez MCK w Bydgoszczy i GOK w Osielsku, a od 2014 w Bydgoskiej Poradni Sztuki, gdzie zajęcia prowadzone są przez artystę malarza Stanisława Stasiulewicza.

Artystka wykonuje swoje prace plastyczne w technikach malarskich i rysunkowych. Motywem jej twórczych inspiracji jest przyroda, zabytkowe obiekty i człowiek. Swoje obrazy prezentowała na kilku zbiorowych wystawach organizowanych na terenie miasta. We wrześniu 2015 r. uczestniczyła w IV edycji konkursu plastycznego „Kolorowy trzeci wiek” organizowanego przez UTW w Toruniu dla słuchaczy UTW z województwa kujawsko-pomorskiego i regionu – zdobyła I nagrodę za obraz przedstawiający Kanał Notecki.

Elżbieta Łukomska, Wiosna w Ogrodzie Botanicznym/akwarela/30×20/2017

Elżbieta Łukomska, Jezioro Jezuickie – Piecki Prądocin/akwarela/30×20/2017

Elżbieta Łukomska, Nad Wisłą/akwarela/30×20/2017

 

 

Elżbieta Łukomska, Nad Brdą/akwarela/30×20/2017

 

Więcej informacji na temat twórczości Pani Elżbiety Łukomskiej:

Pejzaże Elżbiety Łukomskiej

Plenery letnie Elżbiety Łukomskiej

Prezentacja dorobku artystycznego seniorki KUTW, Elżbiety Łukomskiej

MALARSTWO ELŻBIETY ŁUKOMSKIEJ CZ. 4

MALARSTWO ELŻBIETY ŁUKOMSKIEJ CZ. 3

Malarstwo Elżbiety Łukomskiej cz. 2

Malarstwo Elżbiety Łukomskiej