„Bronina bawi i broni” – to hasło Święta Broniny 2018, jakie odbędzie się 8 i 9 września. W programie imprezy znajdzie się wiele atrakcji, w tym piknik „z jabłuszkiem” oraz zlot zabytkowych pojazdów.

Święto Broniny zainauguruje w sobotę, 8 września, o godzinie 15.30, polowa msza święta na placu obok świetlicy – w intencji mieszkańców i żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 roku w bitwie pod Broniną. Potem okolicznościowe przemowy, wręczenie wyróżnień, a w części artystycznej wystąpi zespół Zlepce z buskiej „Jedynki”. Późnym popołudniem – piknik rodzinny „Jabłuszko”. Będą występy dzieci i młodzieży, kiermasze, stoiska gastronomiczne, wystawy. Na finał – zabawa taneczna dla dorosłych.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Święta Broniny jest Stanisław Kozioł – podpułkownik Wojska Polskiego w stanie spoczynku, arysta-kowal i sołtys tej niewielkiej miejscowości koło Buska-Zdroju. To dzięki niemu, w pierwszej dekadzie września „Bronina bawi i broni”, a ranga imprezy rośnie z roku na rok. W niedzielę, 9 września, o godzinie 15, rozpocznie się w Broninie Zlot Pojazdów Zabytkowych i Tuningowanych. Będzie okazja obejrzeć stare samochody, motocykle; będą też niespodzianki. O godzinie 18.3o – plenerowy koncert bluesowy. Zagra gitarzysta Maciej Kłeczek z zespołem, wstęp wolny.

Źródło: www.echodnia.eu