Dzięki Internetowi mamy dziś dostęp do niezliczonej wręcz ilości przepisów i inspiracji kulinarnych. Coraz częściej do przygotowania potraw wybieramy dobrej jakości produkty. Zwracamy także uwagę na sprzęt AGD, wybierając np. gaz pod szkłem, który jest nie tylko funkcjonalny, ale też estetyczny. Dlaczego więc warto gotować w domu? Powodów jest wiele. Najważniejsze przedstawiamy poniżej.

Jesteś tym, co jesz
Autorstwo tej maksymy przypisuje się Hipokratesowi. To co jemy, faktycznie ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Pewność odnośnie tego, co dokładnie znajduje się w spożywanych posiłkach, daje tylko samodzielne przygotowanie potrawy. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w ramach III edycji kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”, świadomość w tym zakresie wzrasta. Ponad 90% Polaków deklaruje, że zdarza im się gotować w domu, a ponad 40% twierdzi, że robi to codziennie*. Bo gotowanie w domu przyczynia się do lepszej diety. Umożliwia dokonywanie optymalnych dla zdrowia wyborów. Pozwala kształtować zdrowe nawyki żywieniowe u najmłodszych.

Tak rodzi się pasja
Odpowiednią atmosferę tworzy otoczenie. Jedni będą się spełniać kulinarnie w nowoczesnej i estetycznej kuchni w wersji minimalistycznej, gdzie także kuchenka wpisuje się w najnowsze trendy. Dla fanów nowych technologii ważne będzie, by posiadane urządzenie było innowacyjne i wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji. Z kolei tradycjonaliści wybiorą klasyczne aranżacje. Obecny rynek oferuje bardzo szeroki wybór sprzętu AGD. Dzięki takim producentom nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu AGD technologie jutra są dostępne już dziś. Nie bój się, że daleko Ci do umiejętności uczestników masterChefa. Jeśli kochasz coś robić, rób to z pasją. Tak jak zrobiła to mała polska firma, decydując się rozpocząć produkcję pod własną marką, a tym samym podjąć rywalizację z największymi spółkami na świecie. W tym przypadku przepisem na sukces był odpowiedni pomysł, doprawiony inwencją i pasją. Ty także podejmij wyzwanie – zrób z gotowania w domu arcydzieło!

Względy ekonomiczne i praktyczne
Pomyśl o kolacji we dwoje w eleganckiej restauracji w mieście, a następnie porównaj ją z miesięcznym rachunkiem za zakupy na jedzenie ogółem. Wynik takich obliczeń nie pozostawia złudzeń. Jak podaje Eurostat, Polacy zostawiają w restauracjach zaledwie 3,6% domowego budżetu (włącznie z wydatkami hotelowymi). Powodów takiej sytuacji może być wiele. Gotowanie w domu daje m.in. większą kontrolę nad tym, co się je. Jest to szczególnie ważne dla każdego, kto próbuje schudnąć, ma alergię pokarmową lub stosuje specjalną dietę, nie tylko z powodu choroby.

Żródło: informacja prasowa