W środę (9 listopada) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na uhonorowany Srebrnymi Lwami w Gdyni thriller w reżyserii Macieja Pieprzycy – Jestem mordercą – historię śledztwa w sprawie serii brutalnych morderstw na Śląsku z początku lat 70.

JESTEM MORDERCĄ | JESTEM MORDERCĄ

reż. Maciej Pieprzyca, Polska 2016, 112′

Film prezentowany z angielskimi napisami.

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: Srebrne Lwy (Maciej Pieprzyca oraz producentki: Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś), nagroda za najlepszy scenariusz (Maciej Pieprzyca), Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Śląsk, początek lat 70. Regionem wstrząsa seria brutalnych morderstw na kobietach popełnianych zawsze według tego samego schematu. O sprawie nie mówi się w mediach przepełnionych głównie peerelowską propagandą sukcesu. Do czasu gdy kolejną ofiarą zabójcy pada siostrzenica pierwszego sekretarza partii. Wtedy komendant wojewódzki postanawia powołać specjalną grupę do złapania „Wampira” (jak potocznie określany jest morderca). Jej szefem mianuje Janusza Jasińskiego – młodego (33 lata), ale nadzwyczaj skutecznego porucznika, przykładnego męża i ojca. Janusz, mimo że pozornie nie jest typem twardziela, wzbudza podziw swoich współpracowników i jest powszechnie lubiany. Pojawia się trop: coraz częściej w śledztwie pada nazwisko Wiesława Kalickiego. Podejrzanego ostatecznie pogrążają zeznania żony, Lidii Kalickiej. Jasiński aresztuje Kalickiego i triumfuje – zyskuje uznanie pierwszego sekretarza i lokalnej społeczności. Wina domniemanego „Wampira” szybko staje się jednak wątpliwa. Czy Jasińskiemu udało się złapać prawdziwego zabójcę? Czy w sytuacji, gdy stawką jest ludzkie życie, jest miejsce na błąd?

W nowym filmie Macieja Pieprzycy (Chce się żyć, Drzazgi) zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Piotra Adamczyka, Agatę Kuleszę, Magdalenę Popławską, Michała Żurawskiego oraz debiutującego w roli głównej Mirosława Haniszewskiego.

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

Cykl zrealizowano przy wsparciu PISF.

BILETY dla seniorów: 12 zł

Źródło: dlaseniora.krakow.pl