Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich zapraszają na niezwykły koncert kolęd, który odbędzie się 30 grudnia (piątek) o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Wpisujący się w oktawę Bożego Narodzenia koncert będzie doskonałym sposobem na przedłużenie świątecznej radości.

Podczas koncertu wystąpią: Chór Amadeum z parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie pod dyrekcją Tomasza Filipka oraz organista Karol Mossakowski. Artyści zaproszą widzów na muzyczną podróż po Europie, prezentując charakterystyczne kolędy poszczególnych krajów. Następnie uczestnicy koncertu będą mogli włączyć się we wspólny śpiew tradycyjnych polskich kolęd w interpretacji Karola Mossakowskiego. Ostatnim elementem koncertu będą organowe improwizacje wykonywane na zadane przez publiczność tematy.

Karol Mossakowski to organista pracujący na co dzień w Paryżu. Zaliczany jest do czołowych improwizatorów świata, a ostatnim jego osiągnięciem było dotarcie spośród kilkudziesięciu kandydatów do finałowej dwójki konkursu na stanowisko organisty tytularnego w katedrze Notre Dame w Paryżu.

Sponsorem strategicznym koncertu jest Zakład Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Głos. Tygodnik Nowohucki oraz Radio Plus.

Kierownikiem artystycznym cyklu jest Marek Walczak, organista kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich objął Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

Źródło: dlaseniora.krakow.pl