„Senior – znaczy aktywny” – pod tym hasłem obradować będzie IV Podbeskidzka Konferencja Medyczna, która odbędzie się w piątek, 13 kwietnia w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej. Jednym z ważnych wydarzeń konferencji będzie wykład prof. Ireny Krupy-Matuszczyk.

Temat konferencji nie jest przypadkowy. Społeczeństwo starzeje się, wzrasta liczba osób starszych i samotnych. Jak wyjaśnia prof. Irena Krupa-Matuszczyk, wszystko to efekt tzw. fali srebrnego tsunami, która jest skutkiem boomu narodzin w latach 50. i 60. Ludzie, którzy wtedy przyszli na świat, teraz wchodzą w okres emerytalny. Starszych samotnych osób przybywa, ponieważ zmienił się wzorzec społeczny i ubywa rodzin wielopokoleniowych.

Dlatego IV Podbeskidzka Konferencja Medyczna obradować będzie pod hasłem „Senior – znaczy aktywny. Konferencja odbędzie się w piątek, 13 kwietnia o godz. 9.30 w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej przy ul. Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w ośrodku kształcenia medycznego BIL. W trakcie konferencji zbierane będą datki na Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Ramowy program IV Podbeskidzkiej Konferencji Medycznej
9.30 otwarcie konferencji – prezes BIL dr n. med. Klaudiusz Komor
10.00-10.45 wykład „Leczenie otępień – standard i możliwości na przyszłość” – prof. Tomasz Sobów
11.00-11.45 wykład „Jak działać nasennie, uspokajająco i przeciwlękowo w populacji 65+” – prof. Przemysław Bieńkowski
11.45-11.50 prezentacja Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej
12.00-12.30 przerwa kawowa
12.45-13.30 wykład „Samotny senior – pozytywny opiekun” – prof. dr hab. n. med. Irena Krupka-Matuszczyk
13.45-14.30 wykład „Aspekty prawne związane z seniorem” – lek. med. J. Klemens
15.00 – zamknięcie konferencji

Źródło: www.bielsko.biala.pl