Repertuar Teatru Żelaznego w formie tabeli – daty spektakli na kwiecień oraz maj. Zapraszamy do rezerwacji grupowych (bilety w niższych cenach oraz gratis dla organizatora).

 
Polecam ogromnie „JABŁKO”, reż. Artur Barciś:
Na scenie zobaczymy Martę Marzęcką-Wiśniewską, Karolinę Sawkę (znaną szerokiej publiczności z roli Nel w „W pustyni i w puszczy” z 2001 r.) oraz Piotra Wiśniewskiego.
 

Wybitny aktor Artur Barciś wraca do Teatru Żelaznego tym razem jako reżyser

​ ​

współczesnej opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych.

Odważny i poetycki dramat  oraz świetnie skonstruowane postaci i ciekawe zabiegi formalne dają aktorom możliwość stworzenia popisowych ról.
Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat Verna Thiessena.
Bilety: 50 normalne/40 grupowe/35 seniorzy
 
Kolejny spektakl „pewniak” to wspaniała komedia z udziałem Małgorzaty Gadeckiej (znanej z „Klimakterium”) „SHIRLEY VALENTINE”
Hit teatralny w wykonaniu Małgorzaty Gadeckiej, wybitnej śląskiej aktorki związanej przez wiele lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gwiazdy spektaklu „Klimakterium”. Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach…
 
BILETY: 40 normalne/35 seniorzy
 
Polecam także spektakl muzyczny „Kocham i Nienawidzę” – wspaniała propozycja dla fanów „Dnia Świra”. Teksty pochodzące z cyklu „Kocham i nienawidzę” Marka Koterskiego.
Znakomity reżyser bezlitośnie obnaża w swych obrazach narodowe przywary, błyskotliwie punktuje słabości odmalowując portrety rodaków z okresu głębokiego PRL-u, wczesnego kapitalizmu czy współczesne.
 
BILETY: 35
„PARAPETÓWKA” reż. Ewa Błachnio

Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”. Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, Paweł: „typowy gej”, którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią. Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł. Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.
BILETY: 50 normalne/40 grupowe/35 seniorzy