Ursynowski senior bezpieczny, aktywny i zdrowy – pod takim hasłem ruszają zajęcia dla seniorów z naszej dzielnicy organizowane przez fundację Indigeo. To jedyny tak kompleksowy program dla osób w wieku 60+.

Porady i wykłady psychologów, ćwiczenia fizyczne oraz pogadanki o dobrej diecie – to tylko niektóre z zajęć, w których mogą wziąć udział seniorzy z Ursynowa. We wtorek, 10 kwietnia ruszają pierwsze tegoroczne zajęcia – w Domu Kultury „Stokłosy” przy Lachmana 5.

O 10:00 wykład – „W poszukiwaniu pasji – jak czerpać radość życia w wieku senioralnym”, który poprowadzi Lidia Mycan, coach i doradca zawodowy.

– Każdy z nas powinien mieć pasję, gdyż ona wpływa na nasz dobrostan. Jeśli ktoś jeszcze nie posiada pasji, na wykładzie znajdzie sposoby na jej odnalezienie. Pochylimy się również nad obszarem psychicznym i omówimy sprawdzone metody na dobre samopoczucie i humor. Seniorzy dowiedzą się nieco więcej na temat szczęścia i możliwości jego osiągnięcia – mówi prowadząca.

O 11:40 coś ciekawego o zdrowiu – „Miejsce aktywności fizycznej w profilaktyce chorób układu krążenia” – o tym opowie fizjoterapeutka Joanna Urbańska. Po 13:00 rozpoczną się zajęcia ruchowe i ćwiczenia ogólnousprawniające. Seniorzy otrzymają również broszurkę z instrukcją do ich samodzielnego wykonywania w domu.

Projekt realizowany jest od kwietnia do grudnia. Może wziąć w nich udział każdy chętny 60-latek. Wstęp bez wcześniejszych zapisów. W tym roku obowiązuje częściowa odpłatność – 1 zł za udział w pojedynczym dniu lub 10 złotych za udział we wszystkich 18 zajęciach. Dodatkowe informacje o projekcie na stronie Fundacji Indigeo.

HARMONOGRAM NAJBLIŻSZYCH ZAJĘĆ:

Źródło: www.haloursynow.pl