DJ Wika to pseudonim, którym posługuje się Wirginia Szmyt (76 lat), czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych didżejek w kraju. Prywatnie matka dwóch synów, a zawodowo pedagog specjalny, niegdyś wychowawca i dyrektor w męskim zakładzie poprawczym oraz opiekun niepełnosprawnych dzieci.

Jej pasją jest muzyka i od kilku lat regularnie „zaraża” nią wszystkich uczestników swoich imprez klubowych. Występowała m.in. na Malta Fetival w Poznaniu, podczas finału WOŚP we Włocławku i na wielu innych imprezach masowych także za granicą. Na co dzień regularnie grywa trzy razy w tygodniu w jednym z warszawskich klubów i powszechnie wiadomo, że każda impreza z jej udziałem trwa do białego rana.

Charakterystyczne dla DJ Wiki jest mieszanie różnych stylów muzycznych – obok klasyków rock’n’rolla, twista czy rocka na jej imprezach rozbrzmiewają współczesne hity m.in. Lady Gagi, Katy Perry i Madonny. Jest osobą, która stale poszukuje perełek muzycznych, więc regularnie odwiedza salony z płytami i zapoznaje się z najnowszymi trendami muzycznymi.

wika2

DJ Wika/fot. archiwum prywatne

Jest podziwiana i uwielbiana przez młodzież nie tylko za muzykę, ale również za osobowość, o czym świadczą opinie publikowane na jej temat w sieci. Nie brakuje pozytywnych komentarzy sugerujących, że jest dla młodzieży bliska jak Babcia i stanowi inspirację dla wielu z nich. Dj Wika to nie tylko dobry kompan na imprezę, ale również osoba, która budzi zaufanie i ogromną sympatię. Kocha młodzież, a oni nie pozostają jej dłużni, tłumnie przybywając na wydarzenia z jej udziałem.

W tym roku uświetniła swoim występem Off Festival w Katowicach i dzięki swojej determinacji stała się inspiracją dla innych Seniorów, którzy stanęli za konsolą. Jednym z celów Jej dancingów jest zniesienie barier dzielących pokolenia, dzięki czemu osoby starsze przekraczają progi miejsc, które z reguły są dla nich nieodstępne. Śladami DJ Wiki podążają inni Seniorzy, którzy w ramach Senior DJs Academy uczą się sztuki didżejskiej.

wika1

Dj Wika/fot. archiwum prywatne

Jak sama stwierdzi „nie ma czasu na starość” i dzieli się refleksją, że zawsze należy znaleźć chwilę dla siebie, która pozwoli na wytchnienie od pędzącego świata. Dj Wika jest otwarta na nowe formy komunikacji, dlatego więcej informacji na jej temat można znaleźć na FanPage’u na Facebooku oraz na YouTube:

Facebook: https://www.facebook.com/wirginiawika.szmyt
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=DJ+WIKA

Autor: Redakcja www.zdrowy-senior.org