Wszyscy ją znamy. Poprzez role filmowe w kultowych komediach,wnosi wiele radości w naszą codzienność… A jednak życie tej wspaniałej kobiety wymaga trudu, walki i sukcesu… W gronie znanych Seniorów, plasuje się na czołówce…

Aktorka Whoopi Goldberg należy do elitarnego grona 15 laureatów EGOT, czyli Emmy, Grammy, Oscara i Tony. Świetna w rolach komediowych i dramatycznych, jest także piosenkarką, scenarzystką, reżyserką i producentką. 13 listopada skończyła 64 lata.

Whoopi Goldberg, a właściwie Caryn Elaine Johnson urodziła się 13 listopada 1955 r. w Nowym Jorku. Aktorka ma na koncie wszystkie znaczące nagrody: Emmy, Grammy, Oscara i Tony. Po sukcesie filmu “Uwierz w ducha”, gdzie za rolę drugoplanową zdobyła Oscara, stała się jedną z najlepiej zarabiających aktorek Hollywood. Whoopi do symbol kolorowej Ameryki i “american dream”. Była drugą w historii Afroamerykanką, która zabrała do domu Oscara, a także pierwszą kobietą, która samodzielnie poprowadziła oscarową galę. Zresztą, tę galę prowadziła czterokrotnie.
Ten jej amerykański sen to nie była wcale droga usłana różami. Na początku była ucieczka z domu, nieudane małżeństwo, narkotyki. Zresztą, późniejsza gwiazda Hollywood otwarcie mówiła, że “odbiła się od dna”.
– Sprzątałam toalety – opowiadała w “People”. – Wszystkie pieniądze, które zarobiłam, wydawałam na narkotyki, heroinę, kwasy czy co tam akurat było. Moi przyjaciele z tamtych czasów nie żyją. Wszyscy ludzie, którzy robili to samo, co ja, umarli. To oni mnie uratowali. Powiedzieli: – To nie jest życie dla ciebie. Musisz przestać.
Po odwyku postanowiła zostać aktorką, przyjęła wówczas pseudonim Whoopi Goldberg.

Źródło: Redakcja