Przedsięwzięcie „7 miliardów Innych” w dużym skrócie, polega na tym, że w 84 krajach świata przeprowadzono 6000 wywiadów, zadając ludziom te same 45 pytań, o ich marzenia, o to czym jest miłość, o to czego nauczyli się od swoich rodziców, kiedy się śmieją etc. Jest to rodzaj portretu ludzkości, a zarazem manifest tego jak różni i podobni zarazem jesteśmy.

Głównym elementem projektu jest wystawa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, która jest światowym finisażem „7 miliardów Innych” (wystawa przez 7 lat odwiedziła takie miejsca jak Szanghaj, Seul, Paryż, San Diego, Lizbona etc.). W jej trakcie zaprezentowane zostaną wywiady z ludźmi z całego świata, a także te przeprowadzone z Polakami w trakcie realizowanej przez nas właśnie trasy filmobusa, czyli mobilnego studia nagraniowego, który przemierza polskie miasta. Polska nie była bowiem jednym z tych 84 krajów, stąd nasze działania, których celem jest zrealizowanie polskiego filmu.

Projekt patronatem objęli: Polski Komitet ds. UNESCO, Instytut Francuski, Marszałek Województwa Śląskiego. Współgospodarzem wystawy jest natomiast Miasto Katowice, a jej mecenasem na całym świecie – BNP Paribas (w Polsce BGŻ BNP Paribas).

Agencja PR Pan Pikto jest polskim producentem (licencja na wyłączność) globalnego projektu kulturalno-społecznego „7 miliardów Innych” (http://7billionothers.org/pl), autorstwa Yanna Arthusa-Bertranda i francuskiej Fundacji GoodPlanet.

Wystawa jest bezpłatna i można ją oglądać od 3 grudnia 2015 r. do 3 stycznia 2016 r. od 9:00 do 19:00 w MCK Katowice.

Tu można obejrzeć film promocyjny: www.youtube.com/watch?v=kdVlPusloio

Więcej informacji na temat inicjatywy można znaleźć na FanPage’u: www.facebook.com/7MiliardowInnych.

Źródło: www.aktywni-seniorzy.info