W programie FORUM m.in. warsztaty i wykłady, a także dyskusje panelowe i spotkania ze specjalistami. Forum odbędzie się 5 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Poprzednie edycje Forum Seniora cieszyły się ogromnym zainteresowaniem bydgoszczan. Nic dziwnego – to doskonała okazja, żeby posłuchać o ważnych dla seniorach tematach, spotkać się ze specjalistami, a także znaleźć towarzystwo do spędzania wolnego czasu.

Podczas tegorocznego Forum jednym z tematów przewodnich będzie życie uczuciowe. Profesor Zbigniew Izdebski przygotował wykład pt. „Miłość i seksualność osób w wieku senioralnym”.

W tym roku zmieniła się taż formuła samego spotkania – odbędą się dwie tury paneli tematycznych, a w każdej z nich jednocześnie będą się odbywały trzy wykłady. Po nich uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.
W pierwszej turze zaplanowano równocześnie wystąpienia w trzech różnych tematach: właściwe odżywianie prowadzone przez dietetyka, rehabilitacja i ćwiczenia, które można wykonywać samodzielnie w domu, aby poprawić sprawność ruchową, oraz problemy umowy dożywocia, które przedstawi radca prawny.

W drugiej turze wystąpień także zaplanowano trzy bloki tematyczne. Psycholog kliniczny opowie o funkcjonowaniu naszego mózgu i o tym, jak poprawić jego sprawność po sześćdziesiątce. Kolejnym wystąpieniem będzie wykład na temat Internetu i bezpiecznego korzystania z sieci, a ostatnim tematem – sposoby na aktywność fizyczną dla osób starszych.
Miasto także przygotowało dla seniorów dwa panele tematyczne – jeden z nich dotyczyć będzie segregacji śmieci, drugi – aktywności osób starszych.

Organizatorem Forum Seniora jest Gazeta Pomorska.

Zapisy trwają – można to zrobić telefonicznie pod numerem 052 3263199 lub mailowo: senior@pomorska.pl

III FORUM SENIORA GAZETY POMORSKIEJ 05 marca 2019, BYDGOSKIE CENTRUM TARGOWO – WYSTAWIENNICZE. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.00. i potrwa do godz. 8.50.

Ramowy Program:
09.00 – 09.10 powitanie gości i wystąpienie przedstawicieli samorządowych
09.10 – 10.00 Gość specjalny
10.00 – 10.45 Przerwa kawowa
PANEL ZDROWIE – SALA LATO 10.45 -11.30 wykład redakcyjny 11.30 – 12.15 wykład komercyjny
PANEL WIEDZA – SALA ZIMA + WIOSNA 10.45 -11.30 wykład redakcyjny 11.30 -12.15 wykład komercyjny 12.15 -13.00 przerwa kawowa

Źródło: www.infofordon.pl