Zdrowiej w Uzdrowisku
Nałęczowskie Werandki – podsumowanie prawie roku działalności
Już wkrótce minie rok od kiedy wystartowało Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w Uzdrowisku Nałęczów. To jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w całej Polsce i zdecydowanie najbardziej zaawansowane technologicznie i medycznie miejsce po wschodniej stronie Polski. Jak sobie radziło przez pierwsze miesiące swojej działalności? Kto skorzystał z usług Werandek? I o jakie zabiegi i usługi została poszerzona oferta? Czas na podsumowanie.
Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w sposób kompleksowy obsługuje cztery obszary rehabilitacji medycznej: Strefę Kardiologii, Strefę Ortopedii, Strefę Treningu oraz Strefę Diagnostyki. Głównym celem działalności Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” są komercyjne turnusy rehabilitacyjne, a jej uzupełnienie stanowi rehabilitacja doraźna oraz organizacja profesjonalnych i kompleksowych badań wydolnościowych oraz wytrzymałościowych dla pacjentów poza turnusami.
Niespotykana w tej części Polski innowacyjność technologii usprawniania pracy układu krążenia oraz rehabilitacji narządu ruchu i najnowocześniejszy sprzęt medyczny to niezwykła szansa dla pacjentów na powrót do zdrowia i sprawności pod czujnym okiem wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów.
– Ostatnie dziesięć miesięcy potwierdziło słuszność decyzji o remoncie Werandek i otwarciu ich w nowej, innowacyjnej odsłonie. Przez te kilka miesięcy gościliśmy u nas wiele drużyn sportowych, których sportowcy skorzystali z innowacyjnych urządzeń badających wydolność i pozwalających na profesjonalne przygotowanie do zawodów. Ponadto, z naszych usług regularnie korzystają goście indywidualni, którzy uprawiając amatorsko sporty, chcą lepiej przygotować swój organizm. Są również tacy, którzy przebyli urazy ortopedyczne i dzięki innowacyjnym sprzętom i profesjonalistom fizjoterapii, chcą powrócić do dawnej sprawności – podsumowuje Robert Moskwa, dyrektor sprzedaży i marketingu w Uzdrowisku Nałęczów oraz w Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna.
Od początku działalności Werandek, czyli od 24 maja 2018 roku, z oferty Centrum skorzystało:
- 4 drużyny sportowe, takie jak Azoty Puławy, Motor Lublin, Górnik Łęczna oraz KS Wisła Puławy;
- przebadano 60 sportowców;
- przebadano 230 dzieci pod kątem występowania wad postawy;
oraz
- przyjęto około 1,5 tys. pacjentów na różnorodne zabiegi i badania.
– Szczególnym obszarem rehabilitacji w nałęczowskich Werandkach zostali objęci pacjenci chorzy na szpiczaka. To wyjątkowy projekt z uwagi na to, że Uzdrowisko Nałęczów, jako jedyne w Polsce podjęło się rehabilitacji osób z chorobą nowotworową. Z uwagi na ogrom zainteresowania tą formą rehabilitacji oraz profesjonalnym sprzętem, jakim Werandki dysponują, będziemy mocno rozwijać tę gałąź naszej działalności – dodaje Robert Moskwa.
W planach Uzdrowiska Nałęczów jest również utworzenie Akademii Zdrowia Dzieci, działającej przy Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki, dedykowanej zdrowej postawie u dzieci.
– W ubiegłym roku zrealizowaliśmy pilotażowy projekt dedykowany dzieciakom z lokalnej, nałęczowskiej szkoły. Grupa dzieci została bezpłatnie przebadana pod kątem wykrywania wad postawy oraz problemów z kręgosłupem. Poprzez tego typu działania, chcemy uzmysłowić rodzicom, opiekunom, nauczycielom, że problem zbyt ciężkich plecaków, niewspółmiernych do siły kilkuletnich dzieci, powoduje, że konieczna jest profilaktyka i w uzasadnionych sytuacjach profesjonalna rehabilitacja, która uchroni je przed wadami postaw w dorosłym życiu – dodaje Marcin Trębowicz – Kierownik Działu Fizjoterapii.
Źródło: www.uzdrowisko-naleczow.pl
ZOBACZ TAKŻE