Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów specjalizuje się w rehabilitacji leczniczej narządu ruchu. Urokliwe miejsce, otoczone lasem w pobliżu jeziora Necko pozwala na czerpanie z dobrodziejstw natury oraz sprzyja szybkiej regeneracji sił.

Nowo wybudowany, oddany do użytku w 2017 r., obiekt hotelowy posiada 58 klimatyzowanych i nowocześnie zaprojektowanych pokoi, co łącznie zapewnia gościom 116 miejsc noclegowych. Pokoje zostały zaaranżowane z myślą o najwyższym komforcie pobytu.

Do dyspozycji gości oddajemy dwie sale restauracyjne oraz Cafe & Bar Nad Jeziorem, z którego okien rozpościera się malowniczy widok na Jezioro Necko. W tym urokliwym miejscu kuracjusze mogą skosztować dania kuchni regionalnej oraz napić się prozdrowotnych naparów i wyciągów z ziół.

Na dwóch kondygnacjach Centrum Rehabilitacji można skorzystać z zabiegów leczniczych w zakresie profilaktyki zdrowotnej, leczenia schorzeń przewlekłych oraz rehabilitacji narządu ruchu, basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami i kompleksem saun a także z zabiegów rehabilitacji kardiologicznej.

Kadra medyczna Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prowadzi program diagnostyki i rehabilitacji choroby Raynauda.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest pierwszym ośrodkiem specjalizującym się w leczeniu zaburzeń mikrokrążenia pod postacią pierwotnego lub wtórnego objawu Raynauda. Kompleksowa usługa diagnostyki i rehabilitacji polega na wdrożeniu innowacyjnego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego u osób cierpiących na to schorzenie. Leczenie obejmuje okres 3 tygodni i przebiega w trybie stacjonarnym. Program jest innowacją w skali Polski i Europy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.raynauda.pl/

Zapraszamy również do skorzystania z oferty Medi SPA:

  • Polecamy ofertę masaży na bazie profesjonalnych kosmetyków. Niezapomniane wrażenia zapachowe, unoszące się w powietrzu olejki eteryczne oraz unikalne właściwości kosmetyczno – lecznicze w ofercie Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów.
  • Terapia manualna to uznana metoda fizjoterapii. Terapeuta uciskając odpowiednie punkty na ciele, dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową. Ta forma rehabilitacji ma szczególny wpływ na układ kostno – mięśniowy organizmu. Terapia manualna to forma masażu stosowana w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów, polecana przy siedzącym trybie pracy lub w dolegliwościach bólowych przy pracy fizycznej.
  • Gabinet stymulacji elektromagnetycznej Strefy Medi SPA Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów zaprasza do skorzystania z zabiegu, który leczy ostry i przewlekły ból kręgosłupa, rwę kulszową i zmiany zwyrodnieniowe, zaburzenia układu nerwowego oraz mięśniowo – szkieletowego, zwyrodnienia stawów, zamrożony bark. Działa leczniczo w osłabieniu i zaniku mięśni, złamaniach oraz trudno gojących się ranach i owrzodzeniach troficznych. Rehabilitacja tą metodą jest wykorzystywana w leczeniu kontuzji sportowych. Oprócz tego MagnetoSTYM przeznaczony jest do leczenia problemów z mięśniami dna miednicy, problemów pooperacyjnych i poporodowych u kobiet. Jest to najskuteczniejsza bezkontaktowa terapia nietrzymania moczu. Przynosi także znakomite wyniki w leczeniu problemów z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn.
  • Zabieg w gabinecie suchego masażu Aquai poprawi krążenie krwi oraz zwiększy metabolizm i transport tlenu do mięśni, poprawi zakresu ruchów kończyn, a także zredukuje stres i zrelaksuje ciało.

Nasze wieloletnie doświadczenie, profesjonalny personel oraz indywidualna terapia gwarantują najlepsze efekty w rekonwalescencji po przebytych urazach oraz w odzyskaniu sprawności fizycznej po chorobie. Nad zdrowiem Gości czuwają lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, dział gastronomii oraz psycholog. Cały budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo Sanatorium zaprasza do skosztowania prozdrowotnych naparów i wyciągów z ziół w Cafe & Bar Nad Jeziorem.

Więcej informacji o Centrum Rehabilitacji, Strefie Medi SPA i Sanatorium Uzdrowiskowym Augustów na stronie – www.sanatorium.augustow.pl

Uzdrowisko Augustów

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

Uzdrowisko Augustów

Uzdrowisko Augustów

Uzdrowisko Augustów

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów – Zdrowie Gości jest dla nas najważniejsze.

Szczegółowe informacje oraz rezerwacja:

Dział Sprzedaży i Marketingu Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów:

Renata Doliwa i Marzena Piotrowska
tel.: (+48) 87 629 45 03/04 kom.: (+48) 606 795 155 , kom.: (+48) 532 740 108
e-mail: r.doliwa@biavita.pl, m.piotrowska@biavita.pl

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów
ul. Zdrojowa 3/5/7
16-300 Augustów

tel.: (+48) 87 643 28 71
kom.: (+48) 606 795 542
fax: (+48) 87 643 27 43
e-mail: recepcja.sanatorium@biavita.pl