Permanentny stres, ciągły pośpiech, narastające problemy, a niekiedy ciężka trauma życiowa powodują pogorszenie kondycji psychicznej. Nie należy bagatelizować objawów i zatroszczyć się o swoje dobre samopoczucie tak, aby odzyskać równowagę życiową i cieszyć się codziennością. Z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia doświadczonego psychologa, Ośrodek Tulipan w Ustroniu oferuje pobyt antystresowy z psychoterapią.

Współcześnie jesteśmy trwale narażeni na stres, a dane statystyczne mówią, że ponad 20% Polaków zmaga się z problemami natury psychicznej. Niestety nadal dbanie o zdrowie psychiczne nie jest powszechne. Trzeba jednak pamiętać, że permanentny stres oraz złe samopoczucie prowadzi do osłabienia odporności i wielu chorób, także tych z pogranicza autoagresji.

Dla nikogo nie jest ani za wcześnie, ani za późno zacząć troszczyć się o zdrowie swej duszyEpikur, grecki filozof

Komu polecany jest pobyt z psychoterapią

Turnus antystresowy z psychoterapią powstał z myślą o osobach, które borykających się z problemami emocjonalnymi oraz cierpią z powodu sytuacji stresowych np. wywołanych traumatycznymi sytuacjami życiowymi. Podczas terapii pomoc znajdą m.in.: osoby po stracie bliskiej osoby, po rozwodzie lub rozstaniu, poszukujących wsparcia w przypadku ciężkich chorób fizycznych swoich lub bliskich, cierpiące z powodu niepokoju, lęku, przygnębienia, depresji, obsesyjnych myśli, poczucia braku sensu życia.

Udział w turnusie z psychoterapią dedykowany jest także osobom doświadczającym różnorodnych dolegliwości fizycznych o niejasnej przyczynie (określanych jak psychosomatyczne, często równolegle leczonych przez lekarzy). Wsparcie otrzymają również zainteresowani rozwojem, samopoznaniem oraz poszukujący własnej drogi życiowej.

Program turnusu

Pobyt rozpoczyna się od konsultacji lekarskich w celu dobrania i zlecenia zabiegów, które będą realizowane podczas pobytu. Turnus tygodniowy składa się z 6 godzin terapii indywidualnej lub grupowej, prowadzonej przez psychologa, z 5 masaży częściowych oraz z 5 pobytów na saunie lub jacuzzi. Obejmuje pełne wyżywienie, czyli 3 posiłki dziennie, a także 7 noclegów w pokoju dwuosobowym oraz miejsce parkingowe.

Uczestnik turnusu posiada nielimitowany wstęp na salę fitness w godzinach pracy bazy rehabilitacyjnej. Podczas pobytu realizowany jest program animacji czasu wolnego, w ramach którego organizowane są: spacery po okolicy z opiekunem, spotkania z muzyką regionalną, prezentacja o atrakcjach regionu, warsztaty z rękodzieła, w sezonie wieczorki taneczne. Trzeba dodać, że Ośrodek Tulipan jest położony w malowniczej miejscowości w Beskidzie Śląskim, którym jest Ustroń, co dodatkowo uatrakcyjnia pobyt i ułatwia powrót do zdrowia.

Oferta dostępna jest przez cały rok.

Więcej informacji na temat pobytu antystresowego z psychoterapią można przeczytać na stronie Ośrodka Tulipan w Ustroniu: http://www.hotel-tulipan.pl/

Źródło: Ośrodek Tulipan w Ustroniu, www.hotel-tulipan.pl