Specjaliści alarmują, że utrata słuchu to obecnie coraz bardziej powszechny problem szczególnie wśród seniorów. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne badania narządu słuchu. Taką możliwość otrzymali 2 sierpnia kuracjusze z Ośrodka Tulipan i Magnolia w Ustroniu.

Tego dnia można było nie tylko zbadać słuch, ale również skonsultować się i wyregulować aparat słuchowy przez dyplomowanego protetyka słuchu. Warto dodać, że takie badanie trwa około 15 minut i jest zupełnie bezbolesne, więc nie ma podstaw, aby się go obawiać.

Idąc na badanie byłem przekonany, że bardzo dobrze słyszę. Po badaniu okazało się, że pogorszył mi się słuch w lewym uchu — byłem zaskoczony. Teraz będę się regularnie badał i taki dobry nawyk polecam innym senioromwyjaśnił Pan Stanisław, który wziął tego dnia udział w badaniu.   

Warto wiedzieć, że stopniowa utrata słuchu rozpoczyna się już po 20. roku życia i postępuje z wiekiem. Po 55 roku życia zaleca się coroczne badanie słuchu. Z raportu organizatorów Ciechocińskich Dni Słuchu wynika, że coraz więcej seniorów ma problemy ze słyszeniem. Blisko ponad 70 procent osób, które wzięły udział w testach w dniach 14 i 15 maja 2016 roku, ma problem ze słuchem. Bezpłatnym badaniom poddało się wówczas ponad 1 000 osób.

Badanie słuchu 2 sierpnia przeprowadził dyplomowany protetyk słuchu z firmy Audiofon.

4

fot. Redakcja Zdrowy-Senior.org

3

fot. Redakcja Zdrowy-Senior.org

Autor: Redakcja Zdrowy-Senior.org