Borykasz się ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, zapaleniem zatok, czy zwykłym przeziębieniem? Ratunkiem mogą okazać się inhalacje.

To niezwykle skuteczny sposób na oczyszczenie dróg oddechowych. Łagodzą dolegliwości i ułatwiają funkcjonowanie w czasie, w którym jest ono utrudnione przez infekcje, chore zatoki bądź nasilone objawy astmy. W każdy wtorek w godz. 13.00 – 14.00 Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na bezpłatne konsultacje laryngologiczne dla osób zainteresowanych inhalacjami przy użyciu inhalatorów ultradźwiękowych, mechanicznych oraz systemu inhalacyjnego AMSA.

Profesjonalne leczenie inhalacyjne zawsze powinna poprzedzić konsultacja lekarska, która pozwala określić, jaki zastosować aparat do generowania aerozolu i do którego odcinka układu oddechowego lub innych miejsc (np. ucho środkowe, zatoki) ma dotrzeć wytworzony aerozol i, co najważniejsze, jaką substancję leczniczą w danym momencie należy zastosować. A mogą to być leki sterydowe o silnym działaniu przeciwzapalnym, antybiotyki, leki rozszerzające oskrzela przy trudnościach w oddychaniu, leki tzw. mukolityczne powodujące rozrzedzenie i ułatwienie usunięcia zalegającej wydzieliny oraz aerozole wytwarzane na bazie naturalnych wód leczniczych, zwłaszcza solanek (również wielickich chlorkowo-sodowych).

Zabiegi inhalacyjne mogą pomóc zarówno dorosłym jak i dzieciom przy wielu schorzeniach.

Wskazania do inhalacji:

  • przewlekłe i nawracające infekcje nosa, gardła, zatok i krtani,
  • nawracające zapalenie oskrzeli,
  • stany po zapaleniach płuc,
  • astma oskrzelowa,
  • przewlekła obturacyjna chorobie płuc,
  • alergiczny nieżyt nosa,
  • mukowiscydoza,
  • stany pooperacyjne (po zabiegach w obrębie nosa i zatok).

Wszyscy zainteresowani inhalacjami w każdy wtorek, w godz. 13.00 – 14.00, mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji laryngologicznych. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Szczegółowe informacje na stronie: www.kopalnia.pl/aktualnosci/uzdrowisko/bezplatne-konsultacje-laryngologiczne-w-uzdrowisku

Źródło: Kopalnia Soli “Wieliczka”, www.kopalnia.pl