Urodzony 15.06.1930r. mąż, dziadek i ojciec dwóch córek. Wielokrotny mistrz świata w lekkiej atletyce, nie spoczywa na laurach, cały czas pnąc się w górę i doskonaląc swoją formę.

Imprezy sportowe takie jak Mistrzostwa Polskich Weteranów pokazują, że sport nie ma granic i może uprawiać go każdy bez względu na wiek. I tak było w 2014r., kiedy to Jerzy Przyborowski wystartował w biegu na 100 m, nie mając w swojej kategorii przeciwników. Ukończył bieg z czasem 18,90 s.

Natomiast w trakcie mistrzostw w kalifornijskim Sacramento w 2011 r. na 200 m zajął drugie miejsce ,wygrywając srebro, na 80 m złoto, a w 2013 r. na XX Mistrzostwach Świata Weteranów w brazylijskim Porto Alegre uplasował się na czwartym miejscu.

Ze sportem zaczął „zaprzyjaźniać się” już jako 18-latek, kiedy to w podwarszawskim Komorowie został zwycięzcą biegu narodowego. Sport stanowi bardzo ważną rolę i pasję w jego życiu. Zawsze w gronie najlepszych, na dobrych miejscach, ale nie zwycięskich. Był aktywny ruchowo przez całe życie, gdyż sprawiało mu to radość. Pan Jerzy nie jest sportowcem z wykształcenia, tylko z upodobania, pasji. Ukończył Handel Zagraniczny na SGPiS oraz magisterskie studia inżynierskie na uczelni w Radomiu.

Pan Jerzy trenuje kilka razy razy w tygodniu, preferuje w towarzystwo młodych osób. Dzięki temu, że może przebywać w ich gronie czuję się lepiej. Utożsamia się z nimi mentalnie. Dystans, jaki dzieli Pana Jerzego i młodzież niweluje się na treningach. I to działa w dwie strony.

Warunki atmosferyczne nie mają dla niego znaczenia. Aktywnie ćwiczy zimą i w upały. Stara się nie przemęczać swojego organizmu i nie przekraczać jego możliwości. Nasz Mistrz funkcjonuje tak jak większość z nas, nie posiada specjalnej diety i regularnie odpoczywa regenerując organizm.

Obecnie Pan Jerzy udziela się aktywnie w życiu społecznym. Jest ambasadorem rządowej akcji „SENIOR-WIGOR”. Ponadto jest przewodniczącym Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymsko-Katolickiego mieszczącego się przy ul. Limanowskiego w Radomiu.