Jesień to idealny moment na poprawę zdrowia nad morzem, bo sezon sztormowy sprawia, że w powietrzu jest najwięcej jodu, ceny pobytów spadają, a Morze Bałtyckie jest szczególnie piękne. Uzdrowisko Świnoujście zadbało o seniorów o tej porze roku i oferuje im pobyty w cenach niższych nawet o 40%. W ofercie Uzdrowiska dojrzali klienci znajdą: pełne wyżywienie, dostęp do sauny, opiekę lekarską oraz dwa zabiegi dziennie…

Doskonałe miejsce na regenerację i wypoczynek

„Uzdrowisko Świnoujście” S.A. ma wieloletnią tradycję leczniczą. Posiada 8 ośrodków sanatoryjnych zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej dzielnicy nadmorskiej, tuż przy promenadzie. Specjalizuje się w leczeniu chorób: kardiologicznych, dermatologicznych, pulmonologicznych, reumatologicznych, laryngologicznych, cukrzycy i otyłości.

W ramach skierowania z NFZ pacjent może skorzystać z turnusów sanatoryjnych i szpitalnych oraz wczesnej rehabilitacji kardiologicznej. Poza skierowaniem spółka oferuje pobyty pełnopłatne, pobyty lecznicze z zabiegami, hotelowe, weekendowe, świąteczne oraz turnusy dla seniorów.

Uzdrowisko dysponuje nowoczesną, dobrze wyposażoną bazą rehabilitacyjną, w której oferuje bogatą gamę zabiegów (około 50 rodzajów) z wykorzystaniem naturalnych surowców — borowiny i solanki. Kuracjusze mogą korzystać m.in.: z kąpieli solankowych, hydromasaży w solance, ćwiczeń rehabilitacyjnych w jedynym w mieście basenie solankowym, okładów borowinowych, masaży suchych, inhalacji i wielu innych zabiegów.

Wszyscy goście mają dostęp do: pijalni wód leczniczych, basenu z sauną i jacuzzi, opieki lekarzy specjalistów oraz wykwalifikowanego personelu fizjoterapeutycznego.

gora-2

Fot. Nowoczesna baza rehabilitacyjna, Uzdrowisko Świnoujście S.A.

Perła w samym sercu Świnoujścia

Prawdziwą perełką „Uzdrowiska Świnoujście” S.A jest Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Admirał I” położony w samym sercu dzielnicy nadmorskiej miasta Świnoujście, 100 metrów od jednej z najpiękniejszych polskich plaż.

Ten, zbudowany pod koniec XIX wieku, budynek w 2015 roku został oddany do użytku po generalnym remoncie. Na gości czeka tam 50 komfortowych pokoi, nowoczesna baza zabiegowa, restauracja serwująca dania kuchni polskiej i europejskiej, basen, jacuzzi oraz sauna.

Dodatkowo słoneczne dni można spędzić na dachu budynku, na którym znajduje się słoneczny ogród letni. „Admirał I” to także centrum spotkań i wydarzeń kulturalnych, odbywają się tu cykliczne imprezy i spotkania artystyczne. W 2016 roku Ośrodek był współgospodarzem FAMY oraz Baltic Neopolis Ochrestral.

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

Fot. Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Admirał I” z lotu ptaka, Uzdrowisko Świnoujście S.A.

Uzdrowisko z tradycjami

Historia Świnoujścia jako uzdrowiska sięga początków XIX w. W 1824 roku zostało ono ogłoszone kąpieliskiem morskim, a dwa lata później zbudowano w nim pierwszy Dom Zdrojowy – centrum życia rozrywkowego i towarzyskiego kuracjuszy.

Po odkryciu w 1897 roku źródeł leczniczej solanki oraz zbudowaniu odpowiednich urządzeń przyrodoleczniczych i wypowiedziach autorytetów lekarskich o zdrowotnych właściwościach leczniczych morskiego klimatu, Świnoujście stało się chętnie uczęszczaną miejscowością zdrojową.

Miasto wkroczyło w wiek XX jako jedno z najbardziej popularnych kąpielisk i uzdrowisk ówczesnej Europy. W latach II wojny światowej miasto uległo w połowie zniszczeniu, a w latach 60. odbudowane w dawnym kształcie architektonicznym.

Na podstawie uchwały Ministra Skarbu Państwa 1 lipca 1959 roku zostało powołane Przedsiębiorstwo Państwowe Uzdrowisko w Świnoujściu. W grudniu 1998 roku w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego przekształcone zostało w Spółkę Akcyjną Skarbu Państwa i przyjęło dotychczasową nazwę – „Uzdrowisko Świnoujście” Spółka Akcyjna. 27 grudnia 2012 r. pomiędzy Skarbem Państwa a Województwem zachodniopomorskim zawarta została umowa nieodpłatnego zbycia akcji „Uzdrowisko Świnoujście” S.A.

Pełna oferta pobytów dostępna jest na stronie: http://www.uzdrowisko.pl/pl/nasze-sanatoria/admiral-1

dsc_6404-2

Fot. Pokój gościnny, Uzdrowisko Świnoujście S.A.

dsc_6444-kopia-2

Fot. Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Admirał I”, Uzdrowisko Świnoujście S.A.

dsc_7009-2

Fot. Basen solankowy, Uzdrowisko Świnoujście S.A.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany, Uzdrowisko Świnoujście S.A., http://www.uzdrowisko.pl/