Cenna woda o właściwościach leczniczych i własne złoża borowiny stanowią niezaprzeczalne bogactwo „Uzdrowiska Horyniec” Sp. z o.o. oraz z powodzeniem poprawiają zdrowie i samopoczucie przebywających tu kuracjuszy.

Polegając na historycznych przekazach można przypuszczać, że jedną z pierwszych osób, która doceniła walory lecznicze tutejszych wód siarczkowo-siarkowodorowych był Jan Sobieski Hetman Wielki Koronny, późniejszy Król Polski. Podobno z zalet horynieckich wód korzystała także Królowa Marysieńka Sobieska.

„Uzdrowisko Horyniec” słynie z jednej z najlepszych borowin w Polsce i warto dodać, że ma własne zasoby tego cennego i jakże skutecznego w działaniu surowca naturalnego. Leczy się nią m.in.: choroby narządu ruchu, stany pourazowe i pooperacyjne, zwyrodnienia stawów,zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, porażenia, rwę kulszową, dyskopatie.

9

Okłady borowinowe/fot. Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o.

Kolejny atut Uzdrowiska to woda siarczkowo-siarkowodorowa, która pomaga w leczeniu m.in.: chorób reumatycznych, narządów ruchu, chrząstki stawowej, nerwobóli, niedowładów, korzonków.Szczególnie polecane zabiegi z jej udziałem to kąpiele w basenie leczniczym z ćwiczeniami i kuracje pitne.

2

Basen leczniczy/fot. Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o.

Zabiegi z wykorzystaniem wspomnianych wyżej surowców naturalnych oraz gama innych zabiegów leczniczych wykonywana jest w nowoczesnym Domu Zdrojowym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Nizinny, łagodny klimat Horyńca-Zdroju sprzyja różnym formom klimatoterapii, natomiast malowniczy krajobraz zachęca do aktywnego wypoczynku.

Źródło: Uzdrowisko Horyniec, www.uzdrowisko-horyniec.com.pl