Malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo-bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych to niekwestionowane atuty Uzdrowiska Iwonicz-Zdrój.

Jest największym i najstarszym uzdrowiskiem w województwie podkarpackim, od lat przyciąga uwagę kuracjuszy nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Lecznicze walory występujących tutaj wód mineralnych opisał już w 1578 roku Wojciech Oczko, nadworny medyk Stefana Batorego. Wtedy też zaczęto zwracać uwagę na doskonały klimat uzdrowiska. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z rehabilitacji w następujących kierunkach leczenia: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne, choroby układu trawienia, choroby górnych dróg oddechowych, osteoporozę.

Dużą atrakcją turystyczną Iwonicza-Zdroju są piesze wędrówki, które pozostawiają niezapomniane wrażenia, można obserwować miejscowości, podziwiać piękne widoki, bogactwo przyrody, zdrowe lasy, można zauważyć, że jest to obszar bardzo atrakcyjny turystycznie i każdy wypoczywający z pewnością zregeneruje tu siły. Z myślą o turystach, kuracjuszach i gościach przebywających w kurorcie od lat organizowane są imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Inne atrakcje dla aktywnych to m.in.: stoki slalomowe, nartrostady dla biegaczy, wyciągi narciarskie, szlaki spacerowe i rowerowe, otwarty i kryty basen kąpielowy, boisko do siatkówki, wypożyczalnia rowerów górskich, kort tenisowy, stadnina koni.

Iwonicz-Zdrój jest prężnie działającym i rozwijającym się ośrodkiem sanatoryjno-wypoczynkowym, który dzięki ograniczonej rozbudowie nie stracił swoistej atmosfery i uroku. Obecnie corocznie leczy się i wypoczywa w uzdrowisku około 50 tys. osób. Zabytkowy charakter uzdrowiska wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza przybyłym tu kuracjuszom i wczasowiczom niezapomnianych wrażeń.

Źródło: Uzdrowisko Iwonicz S.A., www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl