Lokalizacja obiektu, nieco z dala od centrum Kamienia Pomorskiego, ma swoje atuty. Stąd blisko na szlaki turystyczne, a także do pięknej mariny, dla której “Dąbrówka”, z miejscami hotelowymi jest dopełnieniem oferty dla profesjonalnych żeglarzy i amatorów turystyki wodnej.

Sanatorium Uzdrowiskowe “Dąbrówka” jest położone około siedemset metrów od centrum Kamienia Pomorskiego, z dala od miejskiego ruchu. Bezpośrednio z “Dąbrówki” istnieje możliwość wyruszenia na bardzo popularny wśród naszych kuracjuszy spacer po Wyspie Chrząszczewskiej, na której znajduje się jedna z atrakcji naszego regionu, a mianowicie Głaz Królewski.

Do dyspozycji są pokoje 1-osobowe, 2-osobowe oraz typu studio. Pokoje wyposażone są w standardowe meble hotelowe, telewizję, telefon oraz internet bezprzewodowy. W łazienkach są kabiny prysznicowe.

Stołówka zapewnia wszystkie posiłki. Pacjenci mają na miejscu gabinety lekarskie, objęci są stałą, całodobową opieką pielęgniarską. Na zabiegi w basenie solankowym oraz w Zakładzie Przyrodoleczniczym “Feniks” pacjenci dowożeni są wewnętrznym transportem przystosowanym to takiego celu.

Źródło: www.uzdrowisko-kamienpomorski.pl/sanatorium-uzdrowiskowe-dabrowka