Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza tych, którzy chcą zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną oraz preferują aktywne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi do udziału w nowym programie rekreacyjnym. Niezwykłe otoczenie naturalnych solnych komór i powietrze przesycone minerałami sprzyjają wypoczynkowi i poprawie samopoczucia. Program adresowany jest do rodzin z dziećmi, osób dorosłych, seniorów, wszystkich chcących zrelaksować się i złagodzić skutki narażenia na smog i alergeny.

Komu polecana jest „Zdrowa Sobota”

„Zdrowa Sobota” to program dedykowany przede wszystkim osobom aktywnym i lubiącym wypoczywać w ciekawym miejscu, do których zdecydowanie zalicza się podziemne Uzdrowisko. Jest również skutecznym działaniem profilaktycznym mającym na celu przeciwdziałanie chorobom układu oddechowego, dzięki przebywaniu w zdrowym mikroklimacie. „Zdrowa Sobota” przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej organizmu i łagodzi wpływ smogu oraz alergenów, na których negatywne działanie narażeni są dzisiaj wszyscy.

Program adresowany jest do rodzin z dziećmi, osób dorosłych, seniorów, wszystkich chcących zrelaksować się i złagodzić skutki narażenia na zanieczyszczenie powietrza  oraz zminimalizować objawy alergii. Otoczenie  podziemnych  komór solnych i powietrze nasycone chlorkiem sodu sprzyjają wypoczynkowi i poprawie samopoczucia. Pobyt w takim mikroklimacie zalecany jest nie tylko osobom chorym, ale również zdrowymmówi  dr Magdalena Paciorek, dyrektor do spraw Lecznictwa Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”.

aerozoloterapia

fot. Uzdrowisko Kopalnia Soli “Wieliczka”

Program pobytu

Program pobytu rozpoczyna się od spotkania w Szybie Regis i zjazdu windą na poziom III oraz przejścia do podziemnego Uzdrowiska. Następnie odbywają się zajęcia rekreacyjne, a dokładnie trening z elementami gimnastyki lub aerobiku oraz zabawy ruchowe pod opieką fizjoterapeuty, które są dostosowane do grup wiekowych uczestników. Następnie po wysiłku fizycznym jest czas na relaks i inhalacje przy podziemnej tężni solankowej.

Po odpoczynku można dodatkowo ćwiczyć indywidualnie na przyrządach takich jak: stepper, ergometr, bieżnia, orbitrek, rower stacjonarny lub uczestniczyć w zajęciach grupowych: tańcach integracyjnych, zabawach dla dzieci, podziemnym Nordic Walking. Pobyt kończy się po 4 godzinach wyjazdem windą z poziomu III.

Spacer połączony z inhalacją i z ćwiczeniami doskonale relaksuje i wycisza. W zestresowanym świecie chwila prawdziwego wytchnienia ma ogromne znaczenie. W obecnej sytuacji, wszechobecnych pyłów i zanieczyszczeń powietrza to świetny pomysł na połączenie spędzenia czasu w ciekawy sposób i równocześnie zadbania o swoje zdrowie – dodaje dr Magdalena Paciorek.

kinezyterapia (8)

fot. Uzdrowisko Kopalnia Soli “Wieliczka”

Warto wiedzieć

Program realizowany jest w każdą sobotę od godziny 9:30. Cenną informacją dla osób starszych jest to, że droga dojścia z podszybia Szybu Regis do komór leczniczych wynosi zaledwie 700 metrów. Zaleca się zabrać ze sobą wygodny, ciepły strój sportowy, gdyż temperatura pod ziemią wynosi 13 – 14,5°C. Na miejscu istnieje możliwość zakupienia rozgrzewających napojów takich jak: kawa, herbata czy czekolada. Program jest przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja oraz istnieje możliwość organizacji pobytu dla grup zorganizowanych.

Osoby zainteresowane pobytem „Zdrowa Sobota” uzyskają szczegółowe informacje pod numerem tel.: +48 12 278 75 12 i adresem e-mail: zdrowie@kopalnia.pl oraz na stronie internetowej:

www.kopalnia.pl/uzdrowisko/pobyty-lecznicze-1/pobyty-pelnoplatne/zdrowa-sobota?utm_source=zdrowy-senior.org&utm_medium=artykul&utm_campaign=zdrowa_sobota

BD4F6643

fot. Uzdrowisko Kopalnia Soli “Wieliczka”

BD4F8797

fot. Uzdrowisko Kopalnia Soli “Wieliczka”

klimatoterapia

fot. Uzdrowisko Kopalnia Soli “Wieliczka”

Źródło: Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka”, www.kopalnia.pl/uzdrowisko