Edward Nygma, Ace Ventura, Grinch, Stanley Ipkiss – Jim Carrey przyzwyczaił nas, że ma wiele twarzy, w większości komediowych, choć nie tylko („Zakochany bez pamięci”, „Truman Show”). Ostatnio aktora można spotkać w Krakowie na planie filmu „True Crimes”, choć nie tylko tam – 11 grudnia Carrey odwiedził Kopalnię Soli „Wieliczka”.

Jim Carrey wybrał się na Trasę Turystyczną i bez reszty uległ czarowi Kopalni Soli „Wieliczka”.

Chciałbym tutaj zamieszkać – stwierdził zauroczony. „Wizyta w waszej pięknej kopalni pozostawia mnie bez tchu. Kocham was całkowicie. Zawsze” – napisał w pamiątkowej Księdze Zwiedzających.

Aktor szczegółowo pytał o sól i jej rodzaje. Dotąd znał ją przede wszystkim jako przyprawę. Tymczasem w Wieliczce dowiedział się, że sól można z powodzeniem używać do rzeźbienia oraz do leczenia. Gość nie oparł się pokusie i po wyjeździe na powierzchnię zaglądnął do firmowego sklepu Kopalni – wizyta w „Żupniku” przerodziła się w… spore zakupy, których królową była oczywiście sól w wielu postaciach: od solnej lampy po kosmetyki.

W Kopalni Soli „Wieliczka” była również Charlotte Gainsbourg („Melancholia”, „21 gramów”). Brytyjska gwiazda partneruje Carreyowi na planie „True Crime”. Zachwyciła ją idea podziemnych imprez – miała okazję zobaczyć w komorze Warszawa taneczne zmagania uczestników tegorocznego turnieju „Salt Cup”.

kopalnia-soli-wieliczka-o-kopalni-ksiega-slaw-jim-carrey-galeria-15122015_3

fot. Jim Carrey/Kopalnia Soli „Wieliczka”

kopalnia-soli-wieliczka-o-kopalni-ksiega-slaw-jim-carrey-galeria-15122015_1

fot. Jim Carrey/Kopalnia Soli „Wieliczka”

Źródło: www.kopalnia.pl