W sezonie wiosenno-letnim ogród staje się miejscem relaksu i wypoczynku, ale także praktyczną przestrzenią do suszenia prania. A o tym, że wysuszone w promieniach słońca tkaniny pięknie i świeżo pachną nie trzeba nikogo przekonywać. Pranie schnie też znacznie szybciej niż w zamkniętym pomieszczeniu. Potrzebna jest tylko odpowiednia suszarka. Sprawdź, na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze.

Zanim zdecydujesz się na konkretny model suszarki odpowiedz sobie na kilka pytań, przemyśl swoje potrzeby i weź pod uwagę możliwości przestrzenne. Ile osób liczy Twoja rodzina, jak często robisz pranie, itp. Odpowiedź na te pytania zdecydowanie ułatwią wybór odpowiedniego modelu. Warto jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej…

Zwróć uwagę na jakość
Chociaż tradycyjną suszarkę można kupić już za kilkadziesiąt złotych, to trzeba pamiętać, że nie będzie to model ani solidny, ani nadający się do stosowania na zewnątrz. Nie warto ulegać niskiej cenie, najtańszą będzie można używać tylko w domu i to przez krótki czas. Przy wyborze sprawdź przede wszystkim, czy suszarka jest odporna na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, wysoka lub niska temperatura, która może skutkować korozją linek. Rdza może nie tylko powodować odpadanie prętów, ale również w nieodwracalny sposób brudzić pranie. Dlatego wybierz model przeznaczony do stosowania na dworze, odpowiednio zabezpieczony przed negatywnym wpływem warunków zewnętrznych,

Dopasuj rozmiar suszarki do własnych potrzeb
Drugi istotny aspekt to ilość prania, jaką jednorazowo chcielibyśmy zmieścić na suszarce. Zależne jest to przede wszystkim od przyzwyczajeń i potrzeb całej rodziny. Częstsze pranie mniejszych ilości rzeczy nie wymaga suszarki równie pojemnej, co wykonanie kilku większych prań pod rząd jednego dnia. Dlatego też warto wziąć pod uwagę rozmiar i rozpiętość suszarki. Koniecznie dopasują ją do własnych oczekiwań, wybierając odpowiednią długość linek i maksymalne obciążenie urządzenia. Sprawdź, ile metrów bieżących linek do wieszania ma dany model. Im dłuższe, tym więcej prania będzie można wysuszyć za jednym razem.

Postaw na komfort wieszania prania
Wybierając suszarkę ogrodową upewnij się, czy dany model posiada obrotową głowicę i regulowaną wysokość. Warto zwrócić uwagę na modele tak zaprojektowane, aby podmuchy wiatru wprawiały je w ruch obrotowy. To w połączeniu z szerokim rozstawieniem linek, na których powieszone jest pranie, sprawia że ubrania schną jeszcze szybciej. Warto też zwrócić uwagę na odpowiednie napięcie linek, ponieważ podczas łatwego procesu rozkładania i wieszanie prania, a ich elastyczność nie zmienia się z biegiem czasu. Dlatego warto wybrać suszarkę, która umożliwi ci wygodne rozkładanie, a także regulację wysokości – to zwiększa komfort wieszania prania, eliminując konieczność długiej pracy z rękami uniesionymi do góry.

Źródło: informacja prasowa