Augustów jest wymarzonym miejscem dla rowerzystów. Liczne ścieżki rowerowe w Puszczy Augustowskiej zachwycają urokiem o każdej porze roku, również jesienią!

Jesienią nie warto rezygnować z roweru. Aktywne spędzanie czasu wolnego o tej porze roku pozwala zahartować się przed zimą, dzięki czemu możemy uniknąć przeziębień. Jazda na rowerze jest również dobrym sposobem na poprawę samopoczucia.

Puszcza Augustowska ma do zaoferowania rowerzystom liczne ścieżki rowerowe, które przebiegają przez najciekawsze zakątki Puszczy. Augustowskie szlaki rowerowe to doskonały pomysł na wyprawę rowerową dla rodzin z dziećmi, jak również dla doświadczonych rowerzystów szukających wyzwań. Większość szlaków prowadzi wokół malowniczych jezior augustowskich.

Jedną z ciekawszych propozycji jest szlak wokół jezior Białego i Studzienicznego. Na trasie oznaczonej kolorem niebieskim oprócz podziwiania bogactwa przyrody, zwiedzić możemy Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej oraz zobaczyć śluzę Przewięź i śluzę Swoboda na Kanale Augustowskim. Rowerzyści skorzystać mogą również z leśnych ścieżek edukacyjnych tj. Ostry Róg, Kalejty lub Do Pomnika Leśnika.

Malowniczy Szlak Orła Białego to doskonała lekcja historii połączona z aktywnym spędzaniem czasu. Trasa prowadzi przez liczne miejsca upamiętniające walkę o niepodległość w południowo-zachodniej części Puszczy.

Najnowszą propozycją dla rowerzystów jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo przebiegający wschodnią granicą Polski o długości ponad 2000 km. Trasa przebiega przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W Augustowie zatacza pętlę przy jez. Sajno, biegnąc przez miasto, wzdłuż jez. Necko i Białego do jez. Studzienicznego.

Szczegółowe informacje o trasach rowerowych w Puszczy Augustowskiej znajdują się na stronie: www.augustow.pl/pl/atrakcje/rowery

Źródło: www.augustow.pl