Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów położone jest nad brzegiem jeziora Necko, pośród wysokiego lasu sosnowego bogatego w klimat leczniczy o największym zagęszczeniu olejków eterycznych w Augustowie, co sprzyja wypoczynkowi oraz efektywnej regeneracji sił.

Sanatorium jest ośrodkiem z wieloletnią tradycją w leczeniu chorób narządu ruchu, chorób kardiologicznych oraz podnoszeniu odporności ogólnej organizmu, w którym doświadczona i wykwalifikowana kadra medyczna zapewnia powrót do sprawności fizycznej po przebytych urazach kręgosłupa, przeziębieniach i chorobach układu immunologicznego.

Oprócz zabiegów z dziedziny fizykoterapii, kinezyterapii i hydroterapii dostępne są masaże lecznicze, zabiegi z dziedziny balneologii, w tym: okłady borowinowe, krioterapię miejscową ciekłym azotem i krioterapię ogólnoustrojową. Obecnie baza zabiegowa rozszerzana jest o basen rehabilitacyjny, rehabilitację kardiologiczną, dwie duże sale gimnastyczne oraz strefę Spa&Wellness.

Rozpoczęta inwestycja rozbudowy Sanatorium ma na celu w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał oraz walory środowiska naturalnego, pozytywnie wpływając na atrakcyjność turystyczną regionu. Planowane zakończenie budowy oraz modernizacji Sanatorium jest przewidziane na grudzień 2016 roku.

Wszystkie usługi świadczone przez Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów zlokalizowane są w jednym obiekcie. Cały hotel został dostosowany do potrzeb gości niepełnosprawnych. Oprócz pobytów uzdrowiskowych Sanatorium oferuje wczasy z pełnym wyżywieniem i pobyty hotelowe.

Źródło: Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów/Redakcja www.zdrowy-senior.org

www.sanatorium.augustow.pl