​Wigilia Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, a to wyjątkowy czas dla wielu z nas. Niestety nie wszyscy ten świąteczny wieczór mogą spędzić w gronie najbliższych, nie dla każdego wieczerza jest w zasięgu ręki. Chcemy sprawić żeby wtedy nikt nie czuł się samotny i dołączył do stołu, przy którym będzie czekało wolne miejsce!

„Wigilia dla samotnych” zgodnie z kilkuletnią już tradycją, odbędzie się w Katowicach, tym razem w nowym obiekcie, Międzynarodowym Centrum Kongresowym (obok Spodka). Prezydenta Miasta objął wydarzenie patronatem.

W tym roku „Wigilia dla samotnych” zostanie zorganizowana w Katowicach, Wiśle, Mielcu, Kołobrzegu oraz poza krajem w polonijnych środowiskach Kanady (Toronto, Calgary) i Australii. Na katowicką wieczerzę zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w czwartek 24 grudnia na godz. 13.00. Gości przywitają organizatorzy, przedstawiciele władz samorządowych i kościołów chrześcijańskich oraz ci, bez których wydarzenie to nie mogłoby się odbyć – wolontariusze, przygotowujący ten uroczysty wieczór.

Osoby pragnące zaangażować się w to dzieło – głównie wolontariusze – mile widziane są na cotygodniowych spotkaniach przygotowawczych, odbywających się w każdy wtorek o godz. 18:00 w MDK Koszutka (ul. Grażyńskiego 47).

Źródło: www.katowice.eu