Cmentarz na Półwsi jest dużą nekropolią, w związku z tym i odległości do przejścia pomiędzy grobami są spore – mówi Sebastian Paroń, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu, który zarządza miejskimi cmentarzami.  Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców kupiliśmy pojazd elektryczny, który pozwala osobom starszym i niepełnosprawnym łatwiej przemieszczać się po cmentarzu.

Z melexa, mogącego pomieścić do trzech pasażerów, skorzystało już blisko 20 osób. Pojazd kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Zwykle parkuje obok przystanku MZK, przed wejściem na cmentarz, ale kurs można zamówić także pod nr telefonu 535-005-957.

Zakład Komunalny nie wyklucza rozszerzenia zakresu nowatorskiej usługi.

– Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie naszym pomysłem – dodaje Sebastian Paroń. – Być może w przyszłości pojazd będzie dostępny również w weekendy, a w sytuacji, gdy usługa będzie się cieszyć bardzo dużą popularnością, pomyślimy o zakupie kolejnej maszyny. Musimy jednak pamiętać, że dysponujemy publicznymi pieniędzmi i każdy taki zakup musi być uzasadniony potrzebami naszych mieszkańców.

Źródło: www.nto.pl