Jak pracować na komputerze, tworzyć foldery, wysyłać pocztę i przeglądać internet. Tego wszystkiego mogą nauczyć się seniorzy podczas bezpłatnych kursów organizowanych przez Książnicę Podlaską w Białymstoku.

Oferta przeznaczona jest dla tych seniorów, którzy są użytkownikami Książnicy, ale tak naprawdę mogą z niej skorzystać wszyscy – na miejscu jest możliwość założenia karty czytelnika. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń – zapisy pod numerem telefonu 85 67 67 241.

Kursy będą się odbywać w czterech turach, w grupach maksymalnie dziesięcioosobowych na VI piętrze, w sali szkoleń budynku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A.

*Tura I: 8-12 kwietnia

*Tura II: 15-19 kwietnia

*Tura III: 13-17 kwietnia

*Tura IV: 20-24 kwietnia

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia z obsługi systemu Windows, obsługę prostych programów czy też podstawy korzystania z internetu – mówi Justyna Sawczuk, rzeczniczka Książnicy Podlaskiej. I wylicza: – Planowane zajęcia to po kolei: wstęp do pracy na komputerze, praca na plikach i folderach, podstawy Internetu, przeglądarki internetowe, podstawy poczty elektronicznej (e-mail).

Zajęcia dla wszystkich tur prowadzone będą w godzinach od 8 do 12.

Źródło: www.bialystok.wyborcza.pl