Ciekawostki
Projekt Walk4Life – co to dokładnie jest?

Projekt Walk4Life opiera się o autorską metodologię „Biegun” Pana Marka Kamińskiego, którą opracował w trakcie swoich licznych podróży. Metodologia zawarta została w 10 punktach, które mają nauczyć uczestników programu jak określać i realizować własne cele, pokonywać trudności oraz spełniać marzenia.
Program zawiera również treści dotyczące zdrowego odżywiania, walki z depresją oraz wypaleniem, metody codziennej aktywności sposoby opisujące jak czerpać radość z życia. Program doceniony został przez Ministerstwo Zdrowia, które postanowiło zaangażować się w projekt ze strony finansowej.
Walk4Life swoimi założeniami wpisuje się w postanowienia Narodowego Programu Zdrowia, który zakłada poprawę stanu zdrowia społeczeństwa w tym osób starszych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a oprócz podstawowych założeń dla uczestników przewidziany został także konkurs w ramach, którego uczestnicy mają szansę wygrać podróż z Panem Markiem Kamińskim na jednej z jego wypraw lub nagrodę pocieszenia w postaci smartwatcha.
Projekt organizowany jest przez Fundację Marka Kamińskiego, finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020.
Zapisy do projektu trwają do 10 grudnia 2018r. Rejestrować można się poprzez wypełnienie formularza online dostępnego na oficjalnej stronie internetowej projektu: www.walk4life.pl . Sam projekt rozpoczyna się w styczniu 2019 roku i planowo potrwa do końca 2020 roku.
Marek Kamiński? Kto to taki?
Marek Kamiński jest polskim polarnikiem, podróżnikiem i przedsiębiorcą. Na swoim koncie ma wiele wypraw polarnych oraz wysokogórskich, a także rejsy oceaniczne i eksploracje niedostępnych rejonów Afryki i Ameryki Południowej. Jego największym sukcesem uznaje się fakt, iż 27 grudnia 1995 roku jako pierwszy polarnik na świecie w ciągu jednego roku, bez dodatkowej pomocy, został zdobywcą obu biegunów. Jako pierwszy na świecie doszedł na nartach w ciągu tego samego roku na oba bieguny – północny w maju (wraz z Wojciechem Moskalem), a południowy w grudniu (samotnie). W 2004 r. pokonał tę samą drogę z niepełnosprawnym Jankiem Melą. W 2015 r. przeszedł pieszo Drogę św. Jakuba do Santiago de Compostela w Hiszpanii, ok. 4 tys. km – wyruszył z Królewca, spod grobu Kanta. W październiku 2017 r. odbył 200-kilometrową pieszą wędrówkę wokół Tatr – bez pozostawiania za sobą śmieci. Projekt ten (No Trace Tatra) był wstępem do wyprawy elektrycznym autem do Japonii – No Trace Expedition.
Na dzień dzisiejszy Pan Kamiński skupia się na działaniach prospołecznych organizowanych w ramach własnej fundacji, wśród których wymienić można m.in. opisany w tym artykule projekt Walk4Life.
Fundacja Marka Kamińskiego
Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Organizuje m.in. warsztaty rozwoju osobistego, przeprowadza program szkolenia Trenerów Metody Biegun, organizuje obozy i wyprawy dla dzieci dotkniętych przez los i dzieci w dobrej sytuacji życiowej. Dostarcza także młodszym wsparcia motywacyjnego, psychologicznego i szereg możliwości, które przed nimi stoją. Seniorom fundacja organizuje różnego rodzaju fundusze przeznaczone na rehabilitację, niezbędny sprzęt medyczny, jak również udziela wsparcia organizacyjnego, technicznego i instruktażowego dla uczestników wypraw.
Obecnym celem Fundacji jest zaangażowanie jak największej ilości osób w projekt, dzięki czemu będą w stanie osiągnąć swój osobisty sukces i pokażą na własnym przykładzie jak cieszyć się życiem w każdym wieku i każdej sytuacji życiowej!
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie!
Na zakończenie, chcielibyśmy jeszcze raz najserdeczniej zaprosić wszystkich zainteresowanych, a w szczególności seniorów, do wzięcia udziału w projekcie Walk4Life. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.walk4life.pl
Pragniemy również poinformować, iż akcja została objęta przez nasz serwis patronatem medialnym.
Źródło: www.aboutyou.hrl
ZOBACZ TAKŻE
- Przemijanie – to, co nas łączy i dzieli zarazem
- Zalety czytania, czyli nasze małe wyprawy w inne Wszechświaty
- Śpiewać każdy może, a już na pewno warto po udarze
- Listopadowa refleksja nad sensem
- Wspieramy pogodę ducha
- Wypadanie włosów i warianty pielęgnacji
- Szczęście jest możliwe w każdym wieku!
- Alergicy kontra wietrzenie sypialni…. Dylematy Uczulonych….
- Nagłe zatrzymanie krążenia i zawał serca – równie groźne, ale zupełnie inne!
- BURAK – POLSKIE WARZYWO na co dzień i od święta
- Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczce elektrycznej
- Maska, odżywka, olej, ampułka? Dowiedz się czym się różnią kosmetyki pielęgnujące do włosów i jak najlepiej dobrać te odpowiednie dla siebie…?
- Zaburzenie odżywiania, które atakuje w nocy
- Seniorzy najostrożniejszą grupą w cyfrowym świecie
- Płyn do płukania jamy ustnej – leczniczy, kosmetyczny, a może żaden?
- Uwaga na ocet jabłkowy! Ten fit produkt może zaszkodzić zębom
- Kim są Fenymenalni? 28 czerwca Światowym Dniem Fenyloketonurii
- Jak wybrać suszarkę zewnętrzną? Zobacz, na co zwrócić uwagę…
- Ponad połowa osób z otyłością (56%) przyznaje, że doświadczyła odrzucenia ze względu na swoją masę ciała Rusza 2. edycja kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” z udziałem Cezarego Żaka
- Recesja dziąseł – jak jej zapobiec?
- Nie możesz dojść do ładu z włosami? Oto kilka porad jak ogarnąć fryzurę po zimie
- Dlaczego to, co myślimy jest tak bardzo ważne?
- Kilka słów o tradycjach wielkanocnych
- Pandemia samotności wśród osób starszych– jakie problemy spotykają seniorów?
- WIOSENNY DETOKS SOKOWY – WZMOCNIJ ORGANIZM OD ŚRODKA
- Upływa termin na zamówienie szczepionek przeciw grypie na sezon 2021/2022
- Jak zapanować nad domowym budżetem? – 5 rad dla każdego
- Aktywność fizyczna istotnym elementem profilaktyki chorób serca
- Masz kłopoty z dziąsłami? Włącz te składniki do swojej diety
- Rak. To się leczy! – także w pandemii. Światowy Dzień Walki z Rakiem