Choroby układu krążenia zbierają śmiertelne żniwo na całym świecie. To także najczęstsza przyczyna zgonu Polaków (odpowiada za ponad 40% zgonów każdego roku). Choć dotykają niemal wszystkich, coraz częściej także ludzi młodych, największe zagrożenie niosą seniorom – to właśnie osoby w podeszłym wieku najczęściej cierpią na problemy z sercem i znajdują się w szczególnej grupie ryzyka. Duże problemy sprawia także ograniczona mobilność i konieczność przeprowadzania częstych konsultacji lekarskich, które zwykle wiążą się ze sporym wysiłkiem. Na szczęście z pomocą przychodzi telemedycyna, która zapewnia pacjentom komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Choroby układu krążenia zbierają śmiertelne żniwo na całym świecie. To także najczęstsza przyczyna zgonu Polaków (odpowiada za ponad 40% zgonów każdego roku).

Rozwój telemedycyny w Polsce
Wbrew pozorom telemedycyna nie jest nowym wynalazkiem. Liczy sobie już niemal 60 lat. Po raz pierwszy jej potencjał dostrzegli amerykańscy wojskowi, którzy dzięki możliwościom, które dawała im sieć telekomunikacyjna, byli w stanie diagnozować schorzenia wśród żołnierzy rozsianych po całym świecie. Następne lata to stały rozwój tej gałęzi wiedzy medycznej – uczestniczyła w podboju kosmosu, zyskiwała coraz większą popularność w kolejnych krajach. Również w Polsce ratuje każdego roku życie setek lub nawet tysięcy ludzi. Nie zawsze jesteśmy jednak tego świadomi.

Telemedycyna:

  • umożliwia błyskawiczne porozumiewanie się ze sobą najlepszych specjalistów,
  • ułatwia pracę ratowników medycznych,
  • przyspiesza proces diagnostyczny,
  • zapewnia bezpieczeństwo,
  • stały kontakt z lekarzami.

Obecnie z jej możliwości mogą korzystać nie tylko profesjonaliści. Wiele oferowanych przez nią rozwiązań trafia bezpośrednio do domów pacjentów. Szczególnie powinny zainteresować się nią osoby narażone na powikłania chorób układu krążenia.

Wielu pacjentów borykających się z problemami ze strony układu krążenia nie może się swobodnie przemieszczać, a każda wizyta w gabinecie lekarza to dla nich poważny wysiłek. To im w głównej mierze dedykuje się pakiet usług telekardiologicznych.

Rozwiązania telemedyczne w kardiologii
W kardiologii, jak w żadnej innej dziedzinie wiedzy medycznej, kluczowe znaczenie odgrywa czas. Objawy charakterystyczne dla chorób serca są bardzo niebezpieczne, w wielu przypadkach mogą decydować o życiu pacjenta. Z tego powodu telemedycyna znajduje wyjątkowe zastosowanie właśnie w jej obrębie. Szczególną rolę odgrywa błyskawiczna interpretacja odczuwanych symptomów i podjęcie właściwej decyzji. Niestety w tradycyjnej medycynie nie zawsze jest to możliwe. Wielu pacjentów borykających się z problemami ze strony układu krążenia nie może się swobodnie przemieszczać, a każda wizyta w gabinecie lekarza to dla nich poważny wysiłek. To im w głównej mierze dedykuje się pakiet usług telekardiologicznych.

Telekardiologia

Telekardiologia oferuje nam pakiet możliwości niedostępnych dla tradycyjnej medycyny. To nie tylko gwarancja nieustannego, całodobowego kontaktu ze specjalistą, który będzie w stanie ocenić stan pacjenta, udzielić profesjonalnych porad i – w przypadku takiej konieczności – błyskawicznie wysłać do niego pomoc. Możliwe jest również archiwizowanie wyników badań, śledzenie postępu leczenia oraz przeprowadzanie części działań diagnostycznych bezpośrednio w domu.
Nowoczesna usługa: Kardiotele

Kardiotele daje unikalną możliwość całodobowej i kompleksowej kontroli stanu serca bez konieczności hospitalizacji. Pozostanie w domu podnosi komfort życia i wpływa korzystnie na psychikę chorego. Bezspornie najbardziej rewolucyjną funkcją oferowaną przez Kardiotele jest przeprowadzanie EKG w domu przez pacjenta. Samo badanie jest proste i każdy może wykonać je samodzielnie za pomocą udostępnianego aparatu. Następnie wyniki są przesyłane do specjalisty, który już po kilkunastu minutach będzie w stanie je odpowiednio zinterpretować.

Źródło: www.telemedycynapolska.pl