W najbliższą sobotę (7.04) wypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji centrum handlowe zaprasza mieszkańców Białegostoku i okolic do udziału w prozdrowotnej akcji, w ramach której można skorzystać z bezpłatnych badań medycznych.
7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym wydarzeniem Atrium Biała organizuje akcję profilaktyczną „Zdrowie pod kontrolą” dla białostoczan, której celem jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie zdrowia. Na odwiedzających centrum czekać będą stanowiska poświęcone różnym aspektom zdrowotnym.

Powszechnym problemem w Polsce są obecnie choroby układu krążenia i nowotwory, będące najczęstszą przyczyną zgonów. Schorzenia te dotyczą nie tylko ludzi w starszym wieku, dlatego tak ważne są regularne badania profilaktyczne. Osoby, które zgłoszą się do punktu „Serce masz tylko jedno”, będą mogły zmierzyć ciśnienie, stężenie glukozy we krwi oraz poddać się badaniu EKG wraz z interpretacją wyników przez lekarza.

Odwiedzając stoisko „Roll the cancer! Wyroluj raka”, panie nauczą się, jak prawidłowo badać piersi. Na stanowisku „AntiTobacco”, gdzie głównym tematem będzie walka z uzależnieniem od nikotyny, możliwe będzie wykonanie badania spirometrem. Klienci Atrium Biała dowiedzą się o możliwości rejestracji jako potencjalny dawca szpiku na stanowisku „Marrow Hero”, informującym o białaczce.

Źródło: www.bialystok.wyborcza.pl