Co zrobić, by żyć jak najdłużej? – to pytanie w pewnym wieku zadaje sobie wiele osób. Niektórzy potrafią nawet na nie odpowiedzieć; mają świadomość, że muszą dbać o zdrowie, a w szczególności o serce, jednak nie wiedzą, jak to w praktyce powinno wyglądać. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się ze sposobami na to, jak utrzymać serce w jak najlepszej kondycji i wspomóc je w codziennej wytężonej pracy, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca i Uzdrowisko Ustroń we współpracy z Gemini Park Tychy organizują „białe środy” na terenie centrum handlowego (ul. Towarowa 2c, Tychy). To doskonała okazja, by zupełnie nieodpłatnie zasięgnąć porad specjalistów od serca.

4 grudnia w godz. 10.00-13.00 seniorzy mogą skorzystać z konsultacji dietetyka Michaliny Ożgi i fizjoterapeuty Bartosza Dulęby, którzy na co dzień są związani z Uzdrowiskiem Ustroń. Dietetyk na podstawie indywidualnego wywiadu określi odpowiednią dla danej osoby dietę pod kątem zapobiegania chorobom układu sercowo-naczyniowego, natomiast fizjoterapeuta przeprowadzi analizę zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej oraz wody z podziałem na poszczególne części ciała, określi także poziom kondycji organizmu.

11 grudnia w godz. 10.00-13.00 do dyspozycji seniorów będzie ponownie fizjoterapeuta Bartosz Dulęba oraz wykwalifikowana pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem Barbara Niemiec, zajmująca się w Uzdrowisku Ustroń edukacją zdrowotną pacjentów, którzy trafiają na rehabilitację po zawałach. Osoby zainteresowane będą mogły przejść fachowe szkolenie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie i dowiedzieć się, co należy robić, by jak najdłużej cieszyć się zdrowym sercem, ponadto wziąć udział w treningu rehabilitacji kardiologicznej – zapoznać się z zestawami ćwiczeń fizycznych, które systematycznie stosowane poprawiają nie tylko sprawność fizyczną, ale i stan psychiczny, a co za tym idzie – wpływają pozytywnie na jakość życia osoby z chorobą układu krążenia.

Konsultacje nic nie kosztują, wystarczy tylko przyjść do centrum handlowego Gemini Park Tychy 4 i 11 grudnia („białe środy”). Warto wygospodarować te kilka godzin i przeznaczyć je na profilaktykę prozdrowotną, by jak najdłużej korzystać z uroków życia.

Źródło: inf.prasowa