Elbląg przeprowadzi program szczepień seniorów. Akcja zaplanowana jest na dwa lata i obejmie 320 osób, które ukończyły 65 rok życia. Samorząd przeznacza na ten cel 162 tysiące złotych ze swojego budżetu – po 81 tysięcy na obecny i następny rok.

Inicjatorem akcji jest Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. Rada Miasta wyraziła zgodę na jej sfinansowanie. Program szczepień seniorów jest dobrowolny, konieczna będzie konsultacja lekarza rodzinnego – tłumaczy Monika Kurpanik, dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta. Warunkiem jest zakwalifikowanie seniora do grupy ryzyka związanego z przewlekłymi chorobami układu oddechowego.

Jeśli będzie potrzeba, program dla seniorów będzie mógł być przedłużony na kolejne lata. Dodajmy, akcja ruszy we wrześniu. Najpierw miasto musi znaleźć przychodnie, które będę wykonywały tę usługę. Elbląg już ma doświadczenie w organizacji podobnych programów. Wcześniej miasto zapłaciło za szczepienie około trzystu 3- i 4-latków przeciw pneumokokom.

Źródło: www.ro.com.pl