Programy zdrowotne
Pierwsza wakacyjna Ulica Zdrowia za nami

407 osób skorzystało z propozycji bezpłatnych badań w ramach lipcowej edycji „Ulicy zdrowia”. 21 osób oddało krew. Była też okazja do rozmów o takich zagrożeniach związanych z okresem wakacji jak szkodliwe działanie promieni UV, kleszczowe zapalenie mózgu czy zatrucia pokarmowe.
We wtorek 2 lipca po raz kolejny w tym roku można było przyjść na bezpłatne badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy. Wszystko to w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Na ulicy Grodzkiej były także punkty informacyjno-edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu i Jarosławskich Amazonek.
Tradycyjnie już akcji towarzyszył pobyt krwiobusa Podkarpackiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W tym mobilnym punkcie zarejestrowało się 27 osób, z których krew oddało 21. Akcja odbywa się w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” i jest wynikiem współpracy urzędu miasta z ośrodkami medycznymi. Rekordowym zainteresowaniem mieszkańców cieszyła się czerwcowa edycja. Z badań skorzystało wtedy 475 osób, a 20 oddało krew w mobilnym punkcie.
Ośrodki medyczne zainteresowane współpracą mogą się kontaktować z organizatorem pod numerem telefonu 16 624 87 81. Kolejne edycje „Ulicy zdrowia” odbędą się 6 sierpnia, 3 września i 1 października. Do końca roku przyjeżdżać będzie krwiobus (oprócz wymienionych terminów także 5 listopada i 3 grudnia).
Źródło: www.ekspresjaroslawski.pl
ZOBACZ TAKŻE
- Z gabinetu terapeuty na podwórko i do zoo – ruszają warsztaty podwórkowe w 17 miastach
- Samoleczenie? Tak, ale z głową!
- Akcja „Środa z profilaktyką” powraca! Startujemy w najbliższą środę, 3 czerwca z tematem „Profilaktyka nowotworowa – higiena stylu życia”
- #zostańwdomu Zadbaj o swój mózg i trenuj sprawność poznawczą
- „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii” – „Kontrola – jak jej nie stracić?”
- Rozmowy o lęku, stresie, zagrożeniu w czasie kwarantanny, izolacji, utracie kontroli
- NFZ – Ćwiczymy razem! Regularnie i bezpiecznie.
- 18 marca – Środa z profilaktyką NFZ i STOMAlife w ramach Miesiąca Świadomości Raka Jelita Grubego
- Zmierz sie z cukrzycą
- Program ZDROWA AORTA
- Pierwsza „Środa z Profilaktyką”(05.02.2020) w tym miesiącu poświęcona będzie prewencji chorób nowotworowych.
- 29 stycznia „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie aktywności fizycznej. „Żyjmy zdrowo na sportowo”
- Środy z Profilaktyką
- BEZPŁATNE KONSULTACJE ZDROWOTNE DLA SENIORÓW
- DIAGNOSTYKA TOMOGRAFEM KOMPUTEROWYM W ZASIĘGU KAŻDEGO PACJENTA
- SUPER CIAŁO, CZYLI JAK ZACHOWAĆ SPRAWNOŚĆ PO 60-TCE? BEZPŁATNE WYKŁAD I WARSZTATY
- Śrem będzie gospodarzem finału Pucharów Regionalnych Nordic Walking
- Rusza akcja bezpłatnych badań mammograficznych
- „Senior maluszka tuli” – innowacyjny projekt w Poznaniu
- Bezpłatna mammografia w Elblągu
- Przyczyny niedosłuchu – umów się na bezpłatną wizytę
- XV Forum Rynku Zdrowia 21-22 października 2019 r. Warszawa, hotel Sheraton
- Rusz się Polsko! Start kampanii zachęcającej do codziennego ruchu bez względu na wiek
- Bezpłatny Program dla Seniora
- Bezpłatne szczepienia seniorów w Elblągu. Miasto przeznaczy na ten cel ponad 160 tysięcy złotych
- Obsza: Na zdrowie pań. Będą bezpłatne badania
- Darmowe badania prostaty w Gdyni
- Bezpłatne szczepionki dla seniorów
- Bezpłatne badanie mammograficzne na rynku w Gliwicach
- Specjalny program gimnastyki dla seniorów zapobiegnie upadkom