Tomografia komputerowa stała się najważniejszą metodą obrazowania we wszystkich specjalnościach medycyny – stanowi podstawę w rozpoznawaniu wielu chorób. Do nieodpłatnego skorzystania właśnie z tej metody diagnostyki zachęca Pracownia Tomografii Komputerowej w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Ustroniu (ul. Sanatoryjna 7).

Tomograf doskonale sprawdza się zarówno w standardowych badaniach diagnostycznych, jak i w zaawansowanej diagnostyce. Badanie jest możliwe do przeprowadzenia jak najbardziej bezpiecznie dla pacjenta, dzięki obniżonej dawce promieniowania. Ergonomiczna konstrukcja urządzenia zapewnia pacjentom komfort badania. Wyniki są precyzyjne i wiarygodne, pozwalają na trafną diagnozę. W Pracowni Tomografii Komputerowej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu możliwy jest do wykonania pełen zakres badań tomograficznych:

TK serca – Ca score
TK głowy, zatok obocznych nosa, twarzoczaszki
TK kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowo-krzyżowego
TK szyi
TK jamy brzusznej
TK miednicy małej
TK układu kostnego
TK stawów : biodrowych, kolana, stopy, barku, łokcia, nadgarstka
Angio-TK tętnic mózgowych, szyjnych, aorty piersiowej, brzusznej, tt. trzewnych, kończyn.

Z bezpłatnego badania tomografem komputerowym może skorzystać każdy pacjent, który zgłosi się do ustrońskiej Pracowni TK ze skierowaniem ze szpitala lub innej poradni specjalistycznej, która ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia pracuje 4 dni w tygodniu – pon. 8.00-15.00, śr.-pt. 8.00-18.00. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub telefonicznie (33 472 28 00). Zachęcamy do kontaktu – obecnie Pracownia gwarantuje szybkie terminy realizacji świadczenia.