Duet słuchaczek Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy: Helena Wyrzykowska i Bożena Lefelbajn postanowiły wyjść z muzyką i poezją poza Bydgoszcz. Na zaproszenie Andrzeja Wesół udały się do malowniczej wioski Gąbin, na Pałukach.

Wśród zieleni, nad stawem znajduje się Jurta, w której odbywają się lokalne uroczystości. Pan Andrzej wraz ze swą małżonką, to miejscowi krzewiciele kultury, muzyki, poezji i rozrywki.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem majowym przy przydrożnej kapliczce. Potem spacer do Jurty na kawę i pyszne domowe ciasto. Przy dźwiękach muzyki na tle kolorowych kwiatów unosiła się poezja Helenkirelacjonuje Bożena Lefelbajn.

Duet przygotował program składający się z trzech odsłon. Pierwsza część poświęcona Matce, druga to wiersze z życia osobistego poetki, a na koniec satyra i humor. W przerwach poezji brzmiała muzyka. Były łzy, refleksja, zaduma, a na koniec zabawa i śmiech.

Obecny na spotkaniu mieszkaniec Lubostronia zaprosił nas we wrześniu do swojej miejscowości. Redaktor lokalnej gazety przygotował ciekawą fotorelację z naszego spotkania. Zostałyśmy już zaproszone na spotkanie opłatkowe oraz wspólne kolędowanie. Pan Andrzej zapytał, czy mógłby czytać moje wiersze na antenie Radia Żnin. Zgodziłam się bez wahaniamówi zadowolona Helena Wyrzykowska.

Spotkanie w Gąbinie to ogromny sukces nie tylko artystyczny naszych słuchaczek. W lokalnej gazecie ukaże się artykuł. W radiu czytane będą wiersze Helenki. Posypały się kolejne zaproszenia na spotkania poetycko – muzyczne. Helenka i Bożenka to z pewnością ambasadorki KUTW, mówi z dumą Bożena Sałacińska.

Artystyczny i medialny sukces na Pałukach 

Artystyczny i medialny sukces na Pałukach

Artystyczny i medialny sukces na Pałukach

Artystyczny i medialny sukces na Pałukach

Artystyczny i medialny sukces na Pałukach

Zdjęcia: Bożena Lefelban
Tekst: Bożena Sałacińska