Zbliża się wyjątkowy dzień, w którym ja – Święty Mikołaj – wręczę prezenty w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i rozpocznę „Bajkowe Mikołajki”. To będą niezwykłe mikołajki, bo dwudniowe – 6 grudnia będę czekać na dzieci w Sali Konferencyjnej, a 7 grudnia odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Tego nie można przegapić!

Ho! ho! ho! Już nie mogę się doczekać 6 grudnia, kiedy ponownie odwiedzę Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Lubię rozdawać tam prezenty, ponieważ przychodzi mnóstwo grzecznych dzieci i grzecznych rodziców. W pięknej Sali Konferencyjnej, obitej zdobioną boazerią, zawsze czeka na mnie scena oraz wygodny duży fotel, który pozwala mi trochę odpocząć po długiej podróży. Cały Pałac zdobią świąteczne dekoracje, a wkoło biegają moje elfy. Tegoroczna wizyta w dąbrowskim pałacu będzie inna niż wszystkie, bo drugiego dnia dzieciaki przeniosą się do świata bajek za sprawą Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, współorganizowanego z fundacją Czas Dzieci.

Ho! ho! ho! Będzie się działo! 7 grudnia o 9:30 w Kinie Kadr odbędzie się seans filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret Rodziny von Broms”. Od 10:00 do 14:00 w holu głównym będą czekać międzypokoleniowe czytanki oraz warsztaty plastyczne. Tam też będzie można przyjrzeć się wystawie lalek teatralnych. Nie zabraknie spotkania z jedną z moich ulubionych szwedzkich autorek bajek, Jujją Wieslander, która napisała książki cyklu „Mama Mu” oraz opowiadania o Kajtku. Będzie Ostry Dyżur Literacki, warsztaty plastyczne z Przemkiem Wechterowiczem i warsztaty wokalno-aktorskie „Męskie Czytanie” z Łukaszem Prackim, śląskim aktorem. Ale to jeszcze nie wszystko! W Kawiarni Pałacowej wystąpi duet pianistyczno-saksofonowy, który zagra moje ukochane standardy amerykańskiej i polskiej muzyki świątecznej, a w Galerii Sztuki o 13:30 odbędzie się finisaż wystawy „Kto Ty Jesteś?”. „Bajkowe Mikołajki” odbędą się również w Klubach Osiedlowych Pałacu Kultury Zagłębia oraz w PKZ Domu Kultury Ząbkowice, gdzie na dzieci będą czekać spektakle teatralne połączone ze spotkaniem z moją skromną osobą.

Źródło: materiały prasowe PKZ