Energia życia, w hinduizmie zwana praną, a w tradycyjnej medycynie chińskiej Qi – ma wpływ na naszą siłę i zdrowie. Jak możemy sprawić, aby posiadać jej jak najwięcej? Odpowiedzi należy szukać w energii orgonowej.

Energia życiowa.
Odkrycia energii orgonowej dokonał austriacki naukowiec i psychiatra dr Wilhelm Reich, który w 1940 r. uciekł z nazistowskich Niemiec do Ameryki. Reich przedstawił ją jako wspólną energią życiową, która promieniuje z: mikroorganizmów, roślin, zwierząt i ludzi. W hinduizmie zwana jest praną, a w tradycyjnej medycynie chińskiej – Qi.

Energia ta istnieje również w wolnej postaci – w atmosferze i głębokiej próżni. Wchodzi w skład wszystkich procesów życia, które zachodzą na ziemi i w kosmosie. Jest wszechobecna, jednak jej koncentracja jest zmienna – zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Przemieszcza się nierównomiernie, od zachodu na wschód. Napływa do nas w ogromnych ilościach ze słońca, dlatego najwyższą gęstość osiąga po południu.

Reich twierdził, że głównym źródłem energii orgonowej jest promieniowanie atmosferyczne. Doszedł do wniosku, że jednostki orgonu zmieniają się zgodnie z czynnikami atmosferycznymi i kosmicznymi. Te mikroskopijne cząsteczki zaobserwowało gołym okiem, w świetle dziennym, większość osób oglądających to zjawisko.

Pozytywny i negatywny.
Reich udowodnił, iż istnieje orgon:
– pozytywny, który jest korzystny dla żywych istot
– negatywny – osłabiający siły witalne, regenerację i nastrój (wywołują go m.in. urządzenia elektryczne i elektromagnetyczne).

Chroniąca nas aura.
Ciało ludzkie pełni funkcję generatora energii, która emanuje na zewnątrz – w ten sposób powstaje swoiste pole elektromagnetyczne, które nazywamy aurą. Ta osobista tarcza energetyczna chroni nas przed wieloma zagrożeniami. Im więcej energii życiowej będziemy posiadać, tym silniejsza będzie nasza aura. Wzmacnianie energii życiowej jest więc istotne dla naszego wzrostu, siły i zdrowia.

Co osłabia energię życiową?
Do czynników, które osłabiają energię życiową zaliczamy: choroby, stres, agresję, traumatyczne wspomnienia, używki, żywność modyfikowaną, fast foody, konserwanty, a także urządzenia elektryczne i elektromagnetyczne.

Jak wzmocnić energię życiową?
Rozwiązaniem jest odkryty przez doktora Reicha orgon. Pobieramy go:
– ż żywności poprzez układ pokarmowy
– z atmosfery do płuc i krwi – za pomocą oddychania
– przez skórę, dzięki działaniu promieni słonecznych.
Dlatego pamiętajmy, aby właściwie się odżywiać i oddychać czystym powietrzem.

źródło: Torst