Wizyta u lekarza, załatwienie sprawy w urzędzie – dla osób starszych to nierzadko nie lada problem. Dlatego też rusza projekt “Taksówka dla seniorów”, dzięki któremu osoby powyżej 70 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów. Projekt będzie realizowany od września do końca roku w Inowrocławiu (województwo kujawsko-pomorskie).

Mieszkańcy Inowrocławia, którzy skończyli 70 lat, będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów na terenie miasta w celu załatwienia najpilniejszych spraw, jak wizyta u lekarza czy w urzędzie. Jedna osoba będzie mogła skorzystać z usług taksówki maksymalnie trzy razy.

Miasto od marca szukało organizacji chętnej do realizacji projektu. Udało się to dopiero w trzecim konkursie i po zwiększeniu środków budżetowych na ten cel do kwoty 50 tys. złotych. Koordynacji zadania podjęło się Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy “Flandria”, które jako jedyne zgłosiło się do konkursu. Korporacja, której taksówki będą wozić seniorów, będzie znana w sierpniu.

Kurs będzie mógł zgłosić bezpośrednio w korporacji sam senior, a także w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Zgłoszenie takie powinno być dokonane nie później niż trzy dni robocze oraz maksymalnie 2 miesiące przed planowanym przejazdem. Bezpłatna taksówka będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach do 7 do 18. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z pojazdów dostosowanych do ich potrzeb. Jeżeli zaistnieje potrzeba, z seniorem może jechać opiekun w wieku powyżej 16 lat.

Źródło: www.fakt.pl