Ciekawostki
Dlaczego warto iść na rehabilitację?

Urazy ciała po wypadku lub ciężkiej chorobie potrafią naprawdę dać w kość – i to dosłownie. Nawet nietrudno zgadnąć, w jak bardzo złym stanie muszą być mięśnie, które były zmuszone do leżenia przez dłuższy czas, albo też zostały jakimś sposobem unieruchomione. One, a także stawy, cierpią z tego powodu najbardziej. Jakby tego było mało, wyczerpująca choroba i odleżyny sprawiają dobitnie, że ludzie zwyczajnie cierpią – bo tracą siły.
O tym, jak ważny dla ciała jest wysiłek fizyczny mówią w zasadzie wszyscy lekarze i co by nie było, mają sto procent racji. Nasz organizm potrzebuje ruchu, bo w przeciwnym razie nie rozładowuje całodniowego napięcia, a to prowadzi do stresu, niekiedy również otyłości. Brak ruchu i świeżego powietrza ma też zgubny wpływ dla naszego układu krwionośnego czy immunologicznego – ponieważ się nie hartujemy i nie zmuszamy krwi do tego, by krążyła, prowokujemy stany zapalne.
Rehabilitacja – Katowice, Warszawa czy Łódź to duże miasta i z pewnością znajdziemy tam idealnego specjalistę – jest sposobem na odzyskanie zdrowia po przejściach. Chociaż z pozoru wydaje się nam, że będzie nas to wiele kosztowało, cena jest warta świeczki.
Zawsze pamiętaj o swoim zdrowiu
Po chorobie nasze ciało potrzebuje głównie wypoczynku… ale aktywnego. Nie można wrócić do pełnej sprawności bez uprzednich ćwiczeń, bo to zwyczajnie niemożliwe. W celu usprawnienia swojej kondycji po prostu musimy zobaczyć się z fizjoterapeutą, który zaleci rehabilitację. Będzie to cel sam w sobie chlubny, ponieważ w ten sposób nie tylko odzyskamy utracone siły, ale również podreperujemy ogólny stan naszych układów w organizmie. Co za tym idzie: mocniej będzie biło serce, układ immunologiczny zacznie pracować lepiej, poprawi się również metabolizm.
Nie sposób odzyskać sprawności w ręce czy nodze, jeżeli nie pójdzie się na rehabilitację. Jeżeli pominiemy ten ważny punkt, to pewnego dnia, deszczową porą, kończyna odezwie się silnym bólem i będziemy już wiedzieli, że popełniliśmy duży błąd.
Gdzie szukać fizjoterapeuty?
Wyjściem ze złego stanu zdrowia będzie tutaj głównie rehabilitacja. Tychy stanowią miejsce, gdzie znajdziemy fachowców, jacy pozwolą nam wrócić do zdrowia, sprawdzonych fizjoterapeutów, którzy mogą pochwalić się wiedzą i doświadczeniem. Zanim się to jednak stanie, musimy mieć świadomość, że musimy takowego znaleźć, najlepiej w Internecie. To tam zapoznamy się z opiniami innych pacjentów, dowiemy się, z jakimi przypadkami wcześniej borykał się fizjoterapeuta i jakie metody stosuje w leczeniu. Zawsze również warto zadać pytania dotyczące naszej anatomii i zdrowia. Fizjoterapia jest bowiem ważną gałęzią medycyny, a fizjoterapeuci są specjalistami.
Podsumowując, nie ma co lekceważyć sygnałów, które wysyła nam nasze własne ciało. Nasz organizm nie jest ze stali i potrzebuje wsparcia oraz pomocy medycznej w momencie, kiedy narażony jest na pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Bardzo ważne jest, żebyśmy kładli nacisk na szybkie wyzdrowienie, a co za tym idzie, ćwiczyli często oraz regularnie pod okiem fizjoterapeuty.
Źródło: artykuł sponsorowany
ZOBACZ TAKŻE
- Przemijanie – to, co nas łączy i dzieli zarazem
- Zalety czytania, czyli nasze małe wyprawy w inne Wszechświaty
- Śpiewać każdy może, a już na pewno warto po udarze
- Listopadowa refleksja nad sensem
- Wspieramy pogodę ducha
- Wypadanie włosów i warianty pielęgnacji
- Szczęście jest możliwe w każdym wieku!
- Alergicy kontra wietrzenie sypialni…. Dylematy Uczulonych….
- Nagłe zatrzymanie krążenia i zawał serca – równie groźne, ale zupełnie inne!
- BURAK – POLSKIE WARZYWO na co dzień i od święta
- Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczce elektrycznej
- Maska, odżywka, olej, ampułka? Dowiedz się czym się różnią kosmetyki pielęgnujące do włosów i jak najlepiej dobrać te odpowiednie dla siebie…?
- Zaburzenie odżywiania, które atakuje w nocy
- Seniorzy najostrożniejszą grupą w cyfrowym świecie
- Płyn do płukania jamy ustnej – leczniczy, kosmetyczny, a może żaden?
- Uwaga na ocet jabłkowy! Ten fit produkt może zaszkodzić zębom
- Kim są Fenymenalni? 28 czerwca Światowym Dniem Fenyloketonurii
- Jak wybrać suszarkę zewnętrzną? Zobacz, na co zwrócić uwagę…
- Ponad połowa osób z otyłością (56%) przyznaje, że doświadczyła odrzucenia ze względu na swoją masę ciała Rusza 2. edycja kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” z udziałem Cezarego Żaka
- Recesja dziąseł – jak jej zapobiec?
- Nie możesz dojść do ładu z włosami? Oto kilka porad jak ogarnąć fryzurę po zimie
- Dlaczego to, co myślimy jest tak bardzo ważne?
- Kilka słów o tradycjach wielkanocnych
- Pandemia samotności wśród osób starszych– jakie problemy spotykają seniorów?
- WIOSENNY DETOKS SOKOWY – WZMOCNIJ ORGANIZM OD ŚRODKA
- Upływa termin na zamówienie szczepionek przeciw grypie na sezon 2021/2022
- Jak zapanować nad domowym budżetem? – 5 rad dla każdego
- Aktywność fizyczna istotnym elementem profilaktyki chorób serca
- Masz kłopoty z dziąsłami? Włącz te składniki do swojej diety
- Rak. To się leczy! – także w pandemii. Światowy Dzień Walki z Rakiem