Urazy ciała po wypadku lub ciężkiej chorobie potrafią naprawdę dać w kość – i to dosłownie. Nawet nietrudno zgadnąć, w jak bardzo złym stanie muszą być mięśnie, które były zmuszone do leżenia przez dłuższy czas, albo też zostały jakimś sposobem unieruchomione. One, a także stawy, cierpią z tego powodu najbardziej. Jakby tego było mało, wyczerpująca choroba i odleżyny sprawiają dobitnie, że ludzie zwyczajnie cierpią – bo tracą siły.

O tym, jak ważny dla ciała jest wysiłek fizyczny mówią w zasadzie wszyscy lekarze i co by nie było, mają sto procent racji. Nasz organizm potrzebuje ruchu, bo w przeciwnym razie nie rozładowuje całodniowego napięcia, a to prowadzi do stresu, niekiedy również otyłości. Brak ruchu i świeżego powietrza ma też zgubny wpływ dla naszego układu krwionośnego czy immunologicznego – ponieważ się nie hartujemy i nie zmuszamy krwi do tego, by krążyła, prowokujemy stany zapalne.

Rehabilitacja – Katowice, Warszawa czy Łódź to duże miasta i z pewnością znajdziemy tam idealnego specjalistę – jest sposobem na odzyskanie zdrowia po przejściach. Chociaż z pozoru wydaje się nam, że będzie nas to wiele kosztowało, cena jest warta świeczki.

Zawsze pamiętaj o swoim zdrowiu
Po chorobie nasze ciało potrzebuje głównie wypoczynku… ale aktywnego. Nie można wrócić do pełnej sprawności bez uprzednich ćwiczeń, bo to zwyczajnie niemożliwe. W celu usprawnienia swojej kondycji po prostu musimy zobaczyć się z fizjoterapeutą, który zaleci rehabilitację. Będzie to cel sam w sobie chlubny, ponieważ w ten sposób nie tylko odzyskamy utracone siły, ale również podreperujemy ogólny stan naszych układów w organizmie. Co za tym idzie: mocniej będzie biło serce, układ immunologiczny zacznie pracować lepiej, poprawi się również metabolizm.

Nie sposób odzyskać sprawności w ręce czy nodze, jeżeli nie pójdzie się na rehabilitację. Jeżeli pominiemy ten ważny punkt, to pewnego dnia, deszczową porą, kończyna odezwie się silnym bólem i będziemy już wiedzieli, że popełniliśmy duży błąd.

Gdzie szukać fizjoterapeuty?
Wyjściem ze złego stanu zdrowia będzie tutaj głównie rehabilitacja. Tychy stanowią miejsce, gdzie znajdziemy fachowców, jacy pozwolą nam wrócić do zdrowia, sprawdzonych fizjoterapeutów, którzy mogą pochwalić się wiedzą i doświadczeniem. Zanim się to jednak stanie, musimy mieć świadomość, że musimy takowego znaleźć, najlepiej w Internecie. To tam zapoznamy się z opiniami innych pacjentów, dowiemy się, z jakimi przypadkami wcześniej borykał się fizjoterapeuta i jakie metody stosuje w leczeniu. Zawsze również warto zadać pytania dotyczące naszej anatomii i zdrowia. Fizjoterapia jest bowiem ważną gałęzią medycyny, a fizjoterapeuci są specjalistami.

Podsumowując, nie ma co lekceważyć sygnałów, które wysyła nam nasze własne ciało. Nasz organizm nie jest ze stali i potrzebuje wsparcia oraz pomocy medycznej w momencie, kiedy narażony jest na pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Bardzo ważne jest, żebyśmy kładli nacisk na szybkie wyzdrowienie, a co za tym idzie, ćwiczyli często oraz regularnie pod okiem fizjoterapeuty.

Źródło: artykuł sponsorowany 

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl