Skończyłaś 60 lat i masz wątpliwości, czy możesz ubierać się modnie? Odpowiadam, że tak.

Warto zrobić solidny porządek w szafie i pozbyć się tych ciuchów, które kwalifikujemy jako te, które założymy kiedyś, albo też po diecie cud. Warto abyśmy zerknęły, co jest modne, ale bez przesady. Być może najcudowniejszą metodą będzie znalezienie tego rodzaju ubrań, w których czujemy się po prostu bardzo dobrze. Jednak ważne, abyśmy zachowały kilka zasad, które pomogą nam wydobyć nasze naturalne piękno.
A więc?
Po pierwsze detale: Zwracaj uwagę na gustowne, pomysłowe dodatki. Dodadzą Ci energii, radości, odejmą lat.
Po drugie: Podkreślaj walory swojej sylwetki, nie zapominając o defektach. Warto pomyśleć o dobrze skrojonych żakietach, spódnicach…
Serdecznie polecam ciuchy szyte na miarę z wachową poradą krawcowej, bądź stylistki. Drobne sztuczki krawieckie potrafią zdziałać cuda.

Jakie kolory?
Nie musisz rezygnować z kolorów. Niemniej warto przekształcić zawartość szafy z kategorii ilość na kategorię jakość. Warto zastanowić się, które kolory nas ożywiają, podkreślają koloryt cery. Z cała pewnością możemy zamienić czerń na granat, gdyż unikniemy ziemistego odcienia skóry. Granatowy natomiast jest
elegancki, efektowny i modny kolor, tak w wieczorowym jak i dziennym wydaniu.

Zasada klocków Lego
Żakiety, sukienki, płaszcze, traktuj jak klocki Lego, które musisz perfekcyjnie zestawić, by bezbłędnie się dopełniały. Nic tak nie postarza, jak przypadkowo wyciągnięty z szafy ciuch. Zdecyduj się na ciekawe propozycje dzianinowe, to genialne połączenie wygody i mody. Nawet pełniejszą sylwetkę sprytnie ukryjesz pod luźno drapowanymi fałdami.

Biżuteria i buty
Na pewno wiesz, że nie tylko brylanty są przyjacielem kobiety. Pomyśl o sznurach pereł i nie wierz w to, iż postarzają. Prawdziwy chokaer (kolia z kilku sznurów pereł) doda klasy – nie lat.
Kupowanie biżuterii, to świetna zabawa, a czasem za niewielkie pieniądze możesz łatwo odświeżyć swój styl.
Niestety zakup butów, to zupełnie inna bajka. Dobranie modnego i wygodnego buta do wyjściowej kreacji graniczy z cudem. Znacznie łatwiej jest dobrać obuwie sportowe, Nienajlepiej prezentują się adidasy na ślubie syna czy wnuka. Jeśli masz w grafiku tego typu imprezę, rozpocznij poszukiwania dużo wcześniej.
Ubranie stosowne do wieku to sztuka rezygnacji i wyborów, to zakaz desperackiego odmładzania się. Najlepiej jest być i wyglądać na zadowoloną z siebie, roztaczając wokół optymizm, nie tłumacząc się z liczby lat.
Projektanci nie biorą pod uwagę kobiet po sześćdziesiątce. I to ich duży błąd, bo właśnie one mają czas, by zadbać o siebie i czerpać z zakupów dużo radości.

Redakcja