W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 5 odbyło się drugie spotkanie w ramach dofinansowanego przez UM programu “FOTO PSTRYK.” Organizatorką warsztatów była radna miejska, Elżbieta Rusielewicz. Uczestnikami kursu fotograficznego i zrazem modelkami w profesjonalnym STUDIU FOTOGRAFICZNYM były słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Zajęcia teoretyczne prowadził wybitny bydgoski fotografik, Robert SAWICKI. Jest on od wielu lat zawodowo związany z Urzędem Miasta Bydgoszczy. W swojej codziennej pracy fotografuje najważniejsze osoby w państwie i w naszym mieście. Jest też swoistym fotokronikarzem wszystkich miejskich wydarzeń.

– Na wstępie prowadzący przypomniał nam teorię. Ugruntowaliśmy sobie wiedzę dotyczącą czułości ISSO, otworu przysłony i czasu naświetlania. Warsztaty prowadzili znani bydgoscy fotograficy, Robert Sawicki i Adam Juszkiewicz. Seniorki KUTW wystąpiły w podwójnej roli. Były zarazem fotografami i fotomodelkami – mówi Bożena Sałacińska.

– Miałyśmy okazję wykazania się w obu rolach, autorów zdjęć i modelek. Na koniec zajęć Robert Sawicki zrobił każdej uczestniczce warsztatów profesjonalny portret. Zajęcia zakończyliśmy zdjęciem grupowym. Nabyta wiedza będzie mi bardzo pomocna w mojej życiowej pasji jaka jest fotografia – podsumowuje Janina Boniewicz.

Autor: Miłosz Sałaciński