Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy rozpoczęli intensywną kurację w Sanatorium Magnolia w Ustroniu.

Pierwszy dzień upłynął na rożnego rodzaju zabiegach. Przemiły personel robił wszystko, żeby podreperować nasze nadwątlone wiekiem zdrowie. W kuracji pomocne będą zapewne również pyszne i obfite posiłki.

Po południu grono najbardziej wytrawnych piechurów wybrało się z przewodnikiem Piotrem Juraszkiem na spacer po uzdrowisku. W programie wycieczki było pokazanie, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniała się architektura obiektów sanatoryjnych. Jednym z głównych puntów spaceru było oczywiście odwiedzenie sanatorium “Równica”. To właśnie w tym obiekcie Telewizja Polska nakręciła popularny serial o seniorach, pt. “SANATORIUM MIŁOŚCI”.

Jak się dowiedzieliśmy na miejscu w “Równicy”, ekipa filmowców robi już casting do kolejnych odcinków serialu. KUTW-wowicze chętnie staną do udziału w tym projekcie. Wszyscy nasi słuchacze mają w sobie olbrzymie pokłady miłości- mówi z uśmiechem Bożena Sałacińska, organizatorka wyjazdu.

KUTW

KUTW

KUTW

KUTW

 

KUTW

KUTW

Tekst i zdjęcia Bożena Sałacińska