Woda alkaliczna to miękka i bezwonna ciecz, która wspomaga nasz organizm przy odkwaszaniu, zapobiegając przy tym chorobom cywilizacyjnym. Dzięki specjalnemu jonizatorowi można wytworzyć wodę, której regularne picie przyniesie o wiele korzyści zdrowotnych, o których przeczytasz w tym artykule.

Posiada właściwości odkwaszające

Dobry stan naszego zdrowia jest ściśle związany z równowagą kwasowo-zasadową. Niestety wraz z wiekiem nasz organizm coraz bardziej się zakwasza, zwiększając ryzyko zachorowania. Woda alkaliczna jest źródłem minerałów alkalicznych (wapń, magnez, potas, sód), które wspierają neutralizację kwaśnych pozostałości. Codzienne spożywanie wody alkalicznej zapobiega zakwaszaniu organizmu, reguluje poziom pH krwi i zapewnia odpowiednią ilość minerałów alkalicznych, zmniejszając przy tym ilość zgromadzonych zanieczyszczeń.

Jest naturalnym przeciwutleniaczem

Woda alkaliczna jest bogactwem wolnych elektronów, które mogą być oddane wolnym rodnikom. Dzięki niej stworzysz korzystne warunki dla regeneracji komórek, opóźniając jednocześnie proces starzenia się organizmu. Woda alkaliczna jako naturalny przeciwutleniacz również wzmocni Twój układ odpornościowy.

Dobrze nawadnia komórki

Regularne picie wody alkalicznej sprawi, że komórki Twojego organizmu zostaną zaopatrzone w ciecz odpowiadającą ich potrzebom, która zapewni optymalne warunki dla przemiany materii. Budowa cząsteczki wody jonizowanej umożliwia jej przenikanie przez błony komórkowe, prowadząc do ich odpowiedniego nawodnienia.

Dotlenia komórki

Dzięki wodzie alkalicznej Twoja krew będzie stale zaopatrywana w tlen. W ten sposób ochronisz swój organizm między innymi przed rozwojem chorób nowotworowym, które najlepiej rozwijają się w środowisku beztlenowym.

Ma korzystny wpływ na poziom cukru

I nie tylko, ponieważ woda alkaliczna korzystnie wpływa też na poziom trójglicerydów, cholesterolu i kwasu moczowego. Efekty zobaczysz na badaniach krwi!

Zmniejsza napięcie powierzchniowe

Napięcie powierzchniowe wody alkalicznej jest prawie dwa razy niższe niż wody wodociągowej. Woda jonizowana posiada właściwości oczyszczające, dzięki czemu łatwiej przyjdzie Ci usunąć szkodliwe toksyny z organizmu. Krew stanowi 90 % wody, dlatego dostarczając wystarczającą ilość wody alkalicznej, Twoja krew stanie się mniej gęsta.

Wodę alkaliczną w warunkach domowych uzyskujemy w jonizatorach wody, które w naszym kraju dostępne są dopiero od kilku lat ale np. w Korei Południowej czy Japonii są powszechnie stosowane od lat 80-tych ubiegłego wieku. Jonizatory w tych krajach posiadają status urzadzeń medycznych, stosowane są nie tylko w domach prywatnych ale również w szpitalach, gabinetach medycznych, placówkach oświatowych itp. Natomiast w gospodarstwach domowych jonizator wody jest tak powszechnym elementem wyposażenia jak np. żelazko czy lodówka.

Bardzo dobry jonizator naczyniowy możemy zakupić już za nie wiele ponad 1000 zł dlatego śmiało można powiedzieć że są to urządzenia na każdą kieszeń. Pełen przegląd jonizatorów wody można zobaczyć tutaj: https://ozoneo.pl/jonizatory-wody

Źródło: Materiał sponsorowany.